اخبار مرتبط

  برگزاری اولین نشست هم‌اندیشی نخبگان فناوری
  تاریخ ایجاد خبر : 1402/8/10
  ساعت ایجاد خبر : 18:19
  شماره خبر : 3404
  در نشستی مشترک بین نخبگان فناوری، زمینه‌های همکاری پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی، دستگاه‌های اجرایی، شهرداری و جامعه صنعت و هم افزایی فیمابین در جهت توسعه زیست بوم فناوری استان مورد بررسی قرار گرفت.

  به گزارش روابط‌عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی، در این نشست دکتر سعید جعفری‌راد، رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی به اهمیت بهره‌مندی از نخبگان در بخش فناوری و نوآوری اشاره کرد و خاطرنشان نمود: با توجه به رویکرد نسل چهارم پارک‌های علم و فناوری، لزوم هم افزایی نخبگان فعال در حوزه دانش‌بنیان و فعالیت‌های فناورانه و نوآورانه، می‌تواند بیش از پیش به توسعه عملکرد حوزه فناوری استان منجر شود. همچنین وی علاوه بر ارائه اقدامات موردنظر پارک علم و فناوری استان در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، گفت: با هدف تجمیع نظرات و ارائه رویکرد بخش‌های مختلف حوزه فناوری و نوآوری، برگزاری نشست‌های تخصصی به صورت مستمر و با هدف بررسی نقشه راه کلان اکوسیستم فناوری، موثرترین راهکار پیشنهادی جهت حمایت از فناوران می‌باشد.
  در ادامه، حاضرین در این جلسه به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص اقتصاد دانش‌بنیان و لزوم تداوم این جلسات با تمرکز بر حل مشکلات حوزه فناوری استان آذربایجان‌شرقی تاکید کردند.