اخبار مرتبط

  کسب عنوان پارک برتر کشور در حوزه تعاملات بین الملل و گرنت فناوری
  تاریخ ایجاد خبر : 1401/9/9
  ساعت ایجاد خبر : 13:51
  شماره خبر : 3228
  پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در دو حوزه تعاملات بین‌المللی و گرنت فناوری، به عنوان پارک برتر کشور معرفی شد.

  در آیین نکوداشت سالروز تاسیس معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم که باحضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد  برترین پارک‌های علم و فناوری کشور معرفی و تجلیل شدند.
  به گزارش  اداره روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آیین نکوداشت سالروز تاسیس معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم به میزبانی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزیر علوم و معاونان پژوهشی و فناوری برگزار شد و پارک‌های علم و فناوری موفق از نظر شاخص‌های مختلف معرفی شدند.

  در این آیین، پارک‌ علم و فناوری سیستان و بلوچستان و پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در مجموع شاخص‌ها به عنوان پارک‌های برتر معرفی شدند.
  پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی از نظر تعاملات بین‌المللی و گرنت فناوری، به عنوان پارک برتر معرفی شد.
  در این برنامه از رضوی خرم استاندار آذربایجان شرقی به دلیل بهترین تعامل با پارک علم و فناوری در استان ها تقدیر و تجلیل شد. همچنین از دکتر جعفر صبحی مدیر عامل شرکت دانش بنیان صنایع صبح پارلار به عنوان شخصیت حقیقی در توسعه زیست بوم فناوری استان آذربایجان شرقی تجلیل به عمل آمد.
  از میان مراکز رشد فناوری، مرکز رشد فناوری تربت حیدریه، مرکز رشد دانشگاه صنعتی سهند و مرکز رشد پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی، برتر شدند.

  پارک‌های علم و فناوری خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز از نظر برگزاری تور فناوری، برتر شدند.از نظر توسعه زیست بوم فناوری، پارک علم و فناوری خراسان رضوی و از نظر توسعه فرهنگ فناوری، پارک علم و فناوری گیلان برتر شدند.
  در شاخص تحقیق و توسعه، پارک علم و فناوری پردیس و پارک سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، برتر شدند.
  پارک علم و فناوری البرز که کمترین بودجه دولتی را دارد، رتبه برتر فروش محصولات را کسب کرد.

  پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری از نظر تعامل با دستگاه‌های اجرایی استانی برتر شد و از نظر اشتعال آفرینی رتبه برتر به پارک کردستان رسید.

  در زمینه طرح دستیار فناوری نیز، پارک استان فارس به عنوان دبیرخانه این طرح، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و پارک دانشگاه فردوسی مشهد برتر شناخته شدند.

  در زمینه ثبت نیازها و ایده‌ها در سامانه نان، وزارت نفت و پارک علم و فناوری استان سمنان برتر معرفی شدند.

  از نظر کارآفرینی نیز مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف به عنوان پارک برتر معرفی شد.