آخرین اخبار

اخبار مرتبط

  اجراي طرح مهرفناوري در پارك علم و فناوری آذربايجان شرقي آغاز شد
  تاریخ ایجاد خبر : 1400/10/30
  ساعت ایجاد خبر : 19:25
  شماره خبر : 3112
  رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی فرهنگ‌سازی در زمینه کارآفرینی برای کودکان را از سنین کم ضروری دانست.

  دکتر عبدالرضا واعظی در نخستین رویداد طرح "مهر فناوری " با تأکید بر توانمندسازی و آموزش مهارت‌های مختلف زندگی به کودکان گفت: برای داشتن جوانان موفق و کارآفرین باید روحیه کارآفرینی و آموزش‌های لازم از سنین کودکی در کودکان نهادینه شود.
  وی از تفکر غالب اشتباه بعضی از خانواده‌ها در خصوص ارزشمند بودن تنها برخی از مشاغل و کارهای دولتی انتقاد کرد و گفت: باید به بجای آموختن این تفکر اشتباه به فرزندانمان، آن‌ها را به ایجاد کسب‌وکار فناورانه توسط خودشان تشویق نماییم.
  دکتر واعظی با اشاره به برخی از استارتاپ های موفق که اکنون تبدیل به  کسب‌وکارهای پرسود و موفقی شده اند عنوان کرد: مالکیت فکری بسیار ارزشمندتر از مالکیت فیزیکی بوده و ارزش‌افزوده بسیار بالاتري دارد.
  رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با اعلام آغاز اجرای طرح مهر فناوری در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی برای نخستین بار در کشور گفت: در این طرح دانش آموزان عضو پارک شده و توانمندی‌های لازم برای تبدیل‌شدن به یک کارآفرین موفق را در آینده کسب می‌کنند.
  به گفته وی دانش آموزان در ابتدا عضویت برنزی مهر فناوری را دریافت می‌کنند سپس بعد از ارائه و پذيرش اولين اید،ه به عضویت نقره‌ای ارتقا می‌یابند و در صورت اجرای ایده یا طرح عضویت طلایی طرح مهر فناوری را کسب کرده و از حمایت مالی و معنوی پارک علم و فناوری بهره‌مند خواهند شد.
  دکتر واعظی تیزبینی نسبت به محیط و مشکلات، داشتن تفکر بین‌رشته‌ای،  تیم سازی و ‌ارتقاي  توانایی در کنار دانایی را اصلی‌ترین رموز موفقیت برشمرد.
  در نخستین رویداد طرح "مهر فناوری " فرزندان کارکنان پارک علم و فناوری استان که به همراه والدین خود در این برنامه شرکت داشتند عضو این طرح شدند و در رویدادهای آتی "مهر فناوری "، دانش آموزان مدارس استان به تدريج عضو این طرح خواهند شد.
  جامعه هدف اين طرح دانش آموزان بوده و هدف از آن گسترش فرهنگ كارآفريني در بين خانواده ها و  افزايش توانمندي و مهارت دانش آموزان براي ايجاد كسب و كارهاي آينده مي باشد.