آخرین اخبار

اخبار مرتبط

  گسترش همکاری‌های مس سونگون و پارک‌های علم و فناوری
  تاریخ ایجاد خبر : 1400/10/14
  ساعت ایجاد خبر : 8:49
  شماره خبر : 2108
  رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی بر ضرورت گسترش همکاری‌های مجتمع مس سونگون و پارک‌های علم و فناوری تأکید کرد.

  دکتر عبدالرضا واعظی در دیدار با مهندس رضوی رییس مجتمع مس سونگون با اشاره به سابقه خوب همکاری پارک علم و فناوری و مجتمع مس سونگون در زمینه عقد قراردادهای انتقال فناوری گفت: پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی زمینه را برای گسترش همکاری‌های فناورانه مجتمع مس سونگون و پارک‌های علم و فناوری منطقه فراهم خواهد کرد.
  وی افزود: شیوه همکاری پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و مجتمع مس سونگون شیوه ای موفق در زمینه ارتباط فناوران و صنایع بزرگ در استان است و در جلسه آتی روسای پارک‌های علم و فناوری کشور، مجتمع مس سونگون برای بیان مزیت‌های این  همکاری حضور خواهد داشت.
  رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی تأکید کرد: برگزاری جلسات کمیته اجرایی مشترک فناوری در ماه‌های گذشته موجب تسریع در افزایش همکاری‌های چندجانبه شده است.
   به گفته دکتر واعظی افزایش همکاری‌های صنایع با فناوران را موجب ارتقا سطح تکنولوژی در صنایع می‌شود و صنایع می‌توانند نیازهای فناورانه خود و محصولات تحریمی موردنیاز را از طریق شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان مستقر در پارک‌های علم و فناوری مرتفع کنند.
  رییس مجتمع مس سونگون نیز در این دیدار ضمن ابراز خوشنودی این مجموعه برای همکاری با پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با تأکید بر ضرورت استفاده از پتانسیل فناوران استان گفت: مجتمع مس سونگون اهتمام لازم را برای واگذاری پروژه‌های خود را به شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان استان دارد.
  مهندس رضوی خاطرنشان کرد: بخش اعظمی از محصولات و خدمات موردنیاز مجتمع مس سونگون از محصولات تولیدشده ساخت داخل تأمین می‌شود.
  وی با اشاره کاهش اتکا مس سونگون به خریدهای خارج از کشور تأکید کرد: مس سونگون نیازهای مختلف خود به‌خصوص در حوزه محصولات تحریمی را از طریق محصولات تولیدی شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در حال مرتفع است.