آخرین اخبار

اخبار مرتبط

  كسب عنوان فناور و پژوهشگر برگزیده دانشگاه تبريز توسط رئیس و معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی
  تاریخ ایجاد خبر : 1400/9/18
  ساعت ایجاد خبر : 13:42
  شماره خبر : 2099
  در بیست و دومین دوره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فنآوری دانشگاه تبریز صورت پذیرفت.

  بیست و دومین دوره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فنآوری دانشگاه تبریز با حضور دکتر علیرضا منادی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به‌صورت مجازی و رئیس دانشگاه تبریز، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز، اعضای هیئت‌ رئیسه دانشگاه، اساتید و فنآوران برگزیده دانشگاه در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد. 
  در این مراسم دکتر واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و دانشیار دانشگاه تبریز، عنوان فناور برگزیده دانشگاه و فناور منتخب چهارسال اخیر دانشگاه تبریز و دکتر غلامرضا دهقان معاون پشتیبانی و منابع انسانی پارک  عنوان پژوهشگر برگزیده اول دانشکده علوم طبیعی در سال 1400 را کسب کردند.
  دکتر منادی رییس کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این مراسم  با اشاره به فعالیت‌های دولت و مجلس شورای اسلامی در زمینه گسترش فعالیت‌های فناورانه در کشور گفت: ایجاد معاونت فناوری در وزارت عتف، تأمین مالی صندوق نوآوری و فن‌آوری، حمایت از محصولات دانش‌بنیان و تصویب طرح همسان‌سازی حقوق اساتید از اهم این فعالیت‌ها است و فعالیت 6300 شرکت دانش‌بنیان با 400 هزار نیروی شاغل مستقیم و غیرمستقیم، امکان افزایش فنّاوری‌های برتر و افزایش درآمد اختصاصی مراکز پژوهشی را به وجود آورده است و لازم است مسئولین از تجارب دانشگاه‌های موفق کشور در این زمینه بهره‌مند شوند.  رئیس دانشگاه تبریز،  مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریزو معاون پژوهش و فنآوری دانشگاه تبریزدیگر سخنرانان این مراسم بودند. 
  در این مراسم از 47 پژوهشگر برتردانشگاه تبریز در هفت بخش شامل حامیان برتر پژوهش، اساتید برتر حوزه مدیریت همکاری های بین المللی، نشریه برتر، پژوهشگران برتر، فناوران برتر، لیست یک درصد دانشمندان پراستناد برتر جهان و شرکت دانش بنیان با اهداء لوح تقدیر قدردانی بعمل آمد.
  گفتنی است دکتر واعظی برای پنجمين سال متوالي جايزه بيشترين طرحهاي ارتباط با صنعت دانشگاه تبريز را کسب نمود.