آخرین اخبار

اخبار مرتبط

  درخشش شرکت فناور پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در رینوتکس 2021
  تاریخ ایجاد خبر : 1400/8/22
  ساعت ایجاد خبر : 22:8
  شماره خبر : 2095
  شرکت رایان پلیمر آرتا مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرق، رتبه نخست نهمین نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی " رینوتکس 2021 " را کسب کرد.

  بر اساس بیانیه هیات داوران این جشنواره، لوح تقدیر به همراه تندیس طلایی جشنواره ، با تقدیم یک فقره چک به مبلغ 200 میلیون ریال به رتبه اول جشنواره شرکت رایان پلیمر آرتا به خاطر ارائه "طرح تولید پلیمرهای زیست تخریب پذیر پلی لاکتیک اسید" اعطا شد. این شرکت  در سال ۱۳۹۸با هدف تولید پلیمر های زیست تخریب پذیر در پارک علم وفناوری آذربایجان شرقی مستقر شد و محصول تولیدی شرکت، پلیمر پلی لاکتیک اسید از ضایعات کربوهیدراتی می باشد که می تواند به طور کامل جایگزین پلیمر های غیر زیست تخریب پذیر شود.این پلیمر و محصولات تولیدی از آن هیچگونه آسیبی به محیط زیست و حیوانات وارد نمی کند و در کمتر از 3 ماه در شرایط کمپوست تجزیه شده و بدون آسیب به چرخه ی طبیعت بازمی گردند.
  لوح تقدیر به همراه تندیس نقره ای جشنواره، با یک فقره چک به مبلغ 150 میلیون ریال به رتبه دوم جشنواره پژوهشکده رانشگرهای فضایی- گروه پژوهشی عملگرها به خاطر ارائه طرح عملگر چرخ عکس العملی ماهواره های کوچک تعلق گرفت.
  جایزه رتبه سوم این جشنواره را هم شامل لوح تقدیر به همراه تندیس برنزی جشنواره، با یک فقره چک به مبلغ 100 میلیون ریال به  شرکت هوشمند تجهیز فن آوا صنعت به خاطر ارائه طرح سامانه جامع پایش حمل و نقل دریافت کرد.
  در مراسم اختتامیه این نمایشگاه، طرح های منتخب پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی نیز معرفی شدند و جوایز خود را دریافت نمودند.   وحیده کاظم لو با عنوان  "طراحی و ساخت دستگاه جوشکاری لوله های پلی اتیلنی به روش حرارتی-اصطکاکی- اغتشاسی"،   بهنام یوسفی با  طرح  "پودر هیدروکسی آپاتیت طبیعی و علی هاشمی با طرح "تکنولوژی نوین بازیافت منابع تجدید پذیر-راکتور سه  کاره WKT " به عنوان طرح های منتخب پارک علم وفناوری آذربایجان شرقی انتخاب شدند. این طرح ها از  حمایت مالی یک میلیارد ریالی برای توسعه فناوری،استقرار در پارک علم وفناوری بدون تشریفات پذیرش و پشتیانی از ایده تا مرحله تجاری سازی و ورد به بازار  برخوردار خواهند شد.
  علی صدیق پور و علی برنامه  نیز با  ایده "کمربند بینا" از سوی پارک علم وفناوری آذربایجان شرقی به عنوان برگزیده بخش دانش آموزی انتخاب شدند و لوح تقدیر و جایزه نقدی 30 میلیون ریالی دریافت کردند.
  نهمین نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی ۱۷ تا ۲۱ آبان در نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار شد.