آغاز فرآيند ساخت سیستم‌های پیوسته تولید سیالات کلوئیدی بارگذاری شده در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی
تاریخ ایجاد خبر : 1400/6/29
ساعت ایجاد خبر : 19:16
شماره خبر : 2077
با امضای سومین قرارداد واگذاری زمین از اراضی پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان، فرایند احداث خط تولید سیستم‌های پیوسته تولید سیالات کلوئیدی بارگذاری شده آغاز شد.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در مراسم امضای قرارداد واگذاری زمین به شرکت دانش‌بنیان نو اندیشان صنعت شاخص گفت: این شرکت از شرکت‌های فعال و توانمند مستقر در پارک علم و فناوری است و امیدواریم با سرعت قبل از شروع فصل سرما کارهای عمرانی لازم برای ساخت این واحد را انجام دهد.
 دکتر عبدالرضا واعظی با اشاره به پیگیری‌های انجام‌شده توسط پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با نظام‌مهندسی و استانداری برای تسریع در انجام امور احداث واحدهای فناور و دانش‌بنیان افزود: ضروري است كه ساخت اين واحدها با معماری آینده‌نگرانه، نوین و هایتک انجام شود.
به گفته وی سیاست کلان نظام جمهوری اسلامی ایران بر حمایت از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان تأکید دارد و پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی نیز تمام تلاش خود را برای حمایت از این واحدها انجام می‌دهد.
دکتر دهقان معاون پشتیبانی و توسعه فناوری پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی نیز هم‌افزایی و نوآور بودن را ویژگی‌های بارز شرکت‌های مستقر در شهرک فناوری دانست و گفت: معاونت پشتیبانی به دنبال حمایت حداکثری از واحدها برای استقرار و ساخت شهرک فناوری است.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان نو اندیشان صنعت شاخص نیز گفت: این شرکت در زمینه تولید دانش فنی و ساخت ادوات تولید پیوسته سیالات متشکل از میکرو حباب‌های دوجداره بارگذاری شده برای مصارف گوناگون صنعتی، فعالیت می‌کند.
 مهرداد دینیان افزود: این سیالات دارای کاربردهای متنوعی در صنایع پالایش مواد معدنی، درزبندی در حفاری چاه‌های نفت، تصفیه پساب‌های خاص مانند صنایع دارویی، بهداشتی، لبنی، چرم و... و نیز شستشوی سخت ممبران های سیستم اسمز معکوس است.
وی بابیان اینکه سیستم تولید پیوسته کاملاً بومی‌سازی و تولید علم نیز با تکیه‌بر توانمندی‌های شرکت صورت گرفته اظهار کرد: استفاده صنعتی و دانش فنی فناوری تولید سیالات کلوئیدی بارگذاری شده تاکنون در کشور مسبوق به سابقه نیست و تولید و بهینه‌سازی این سیالات در معدود کشورهای پیشرفته صورت می‌گیرد.
مهرداد دینیان با تشکر از حمایت‌ها و تلاش‌های مسئولان پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی بیان کرد: این شرکت دانش‌بنیان با بهره‌گیری از واحد تحقیق و توسعه فعال، بر شناسایی انواع کاربردها و نیز بهینه‌سازی شیمیایی و فیزیکی و رئولوژی این سیال برای مصارف گوناگون صنعتی تمرکز دارد.
مدیرعامل شرکت نو اندیشان صنعت شاخص یادآور شد: این شرکت عضو 102 شرکت برتر دانش‌بنیان در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی با کسب رتبه نقره‌ای است.
کارخانه سیستم‌های پیوسته تولید سیالات کلوئیدی بارگذاری شده در قطعه‌ای به مساحت 1108 مترمربع در مجتمع عصر انقلاب پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی احداث خواهد شد.