اخبار مرتبط

  معرفی نفرات برتر جشنواره رویش اهر
  تاریخ ایجاد خبر : 1400/4/15
  ساعت ایجاد خبر : 18:34
  شماره خبر : 2057
  نفرات برتر جشنواره رویش از ایده تا ثروت مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان اهر معرفی شدند.

  امیر قیامی راد با طرح " کفش دیابتی برای جلوگیری از زخم‌های پا " به‌عنوان رتبه اول، مهدی احمدی سابق با طرح "تولید کرم ضد لک و روشن‌کننده برای اولین بار در ایران " دوم و سپیده جعفری با طرح " استفاده از فناوری‌های هوشمند تعاملی برای بازی وارسازی محتوای کتب درسی و زنگ ورزش " رتبه سوم این جشنواره را کسب کردند.
  رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در آیین اختتامیه این جشنواره بابیان اینکه این جشنواره باهدف حمایت از ایده‌های نو، استعدادهای درخشان و کارآفرینان و بستری برای تولید و تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان برگزار شد گفت:76 طرح به دبیرخانه این جشنواره ارسال‌شده بود که از این تعداد 26 طرح به مرحله داوری راه یافت.
  واعظی افزود: از طرح‌های راه‌یافته به مرحله داوری 3 طرح به‌عنوان رتبه‌های برتر و 13 طرح نیز موردحمایت قرار گرفت.
  وی بیان کرد: در این جشنواره برخلاف دیگر جشنواره‌ها با برگزاری اختتامیه کار به انتها نمی‌رسد و آغاز حمایت و فعالیت طرح‌های برتر به‌عنوان واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان است.
  واعظی با اشاره به حمایت 10 میلیارد ریالی از طرح‌های منتخب در این جشنواره گفت: طرح‌های برتر بدون نیاز به داوری مجدد در مرکز رشد اهر مستقر خواهند شد و تسهیلات حمایتی 36 ماهه دویست الی یک هزار سیصد میلیون ریالی با بهره 3 درصد و با تنفس 3 ساله و بدون نیاز به ضامن پرداخت خواهد شد.
  رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با اشاره به سطح بالای طرح‌های ارسالی به دبیرخانه این جشنواره تأکید کرد: این طرح‌ها می‌توانند به بسیاری از مسائل ملی کمک کنند و تلاش خواهیم کرد هرچه سریع‌تر این طرح‌ها به سمت تولید ثروت و اشتغال‌زایی جوانان سوق پیدا کنند.
  واعظی خاطرنشان کرد: فرهنگ توسعه در شهرستان اهر شکل‌گرفته و مجموعه مسئولان شهرستان بر حل مشکلات با بهره‌گیری از فناوری تأکیددارند.
  وی اظهار کرد: مسیر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان مسیری بی‌بازگشت است که اکنون در حال پیموده شدن است و سیاست کلی نظام بر حمایت از فناوران و دانش‌بنیان متمرکز است و تمامی دولت‌ها ملزم به پایبندی و تقویت این حوزه هستند.
  فرماندار شهرستان اهر نیز ارتباط بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان و فناوران را یک خلأ اساسی دانست و تأکید کرد: با ایجاد این مرکز باید دستگاه‌های اجرایی مشکلات خود را به نخبگان و صاحبان ایده منتقل کنند تا با بهره‌گیری از دانش و فناوری بتوان مشکلات و مسائل شهرستان را حل کرد.
  رسول خدابخش افزود: با شیوه‌های سنتی دیگر نمی‌توان به پیشرفت رسید و با بهره‌گیری از پتانسیل بالا شهرستان می‌توان شیوه‌های کنونی را هایتک کرد و با تعریف شیوه‌های فناورانه به توسعه دانش‌بنیان دست‌یافت.
  رییس دانشگاه آزاد اسلامی اهر نیز با اشاره به مزیت‌های مرکز رشد واحدهای فناور گفت: مرکز رشد واحدهای فناور مستقر در این دانشگاه تنها برای این دانشگاه نیست و از تمامی صاحبان ایده و فناوران شهرستان اهر حمایت خواهد کرد.
  دکتر سلیمی با تشکر از پارک علم و فناوری استان برای حمایت از ایجاد مرکز رشد شهرستان اهر عنوان کرد: طراحی داخلی نوین مرکز رشد انجام‌شده است و به‌زودی با محیطی شاداب و سرشار از زندگی در اختیار فناوران شهرستان قرار خواهد گرفت.
  وی با انتقاد از شرط ارائه مقاله برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی گفت: مجلات خارجی با کانالیزه کردن موضوعات به دنبال حل مشکلات خود هستند درحالی‌که این مقالات هیچ کمکی به مشکلات کشور نمی‌کند.
  رییس دانشگاه آزاد اسلامی اهر افزود: با فعالیت مرکز رشد اهر می‌توان نیازهای مختلف صنایع و دستگاه اجرایی را با بهره‌گیری از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مرتفع کرد.
  احمد محرم زاده نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به درخواست مجمع نمایندگان استان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت مضاعف از مراکز رشد استان گفت: پارک علم و فناوری استان با تلاش و پیگیری به نحو احسن توانسته ضمن جذب حمایت‌ها، برنامه‌های موردنظر را عملیاتی کند.
  مرکز رشد واحدهای شهرستان اهر از آبان ماه سال گذشته با صدور مجوز اولیه توسط شورای علمی و فناوری پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی فعالیت خود را آغاز کرده است.