آخرین اخبار

اخبار مرتبط

  حمایت قاطع بازرس کل استان برای حل مشکلات شرکت های فناور و دانش بنیان
  تاریخ ایجاد خبر : 1401/4/1
  ساعت ایجاد خبر : 10:24
  شماره خبر : 3165
  بازرس کل استان آذربایجان شرقی در جلسه رسیدگی به مسائل و مشکلات شرکت‌های فناور و مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در جریان مشکلات فناوران با اداره‌ها و دستگاه‌های دولتی قرار گرفت و ضمن دستور بررسی و حل مسائل، خود را به عنوان نماینده شرکت های فناور و دانش بنیان در سازمان بازرسی استان معرفی کرد.

  نشست بررسی چالش ها و مشکلات شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با حضور رییس منطقه ۵ بازرسی و بازرس کل آذربایجان شرقی و هیات همراه  در محل مجتمع عصر انقلاب پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی برگزار شد. در این برنامه قاسمی وند و هیات همراه ضمن بازدید از دفاتر و کارگاه های شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در مجموعه عصر انقلاب پارک علم و فناوری و آشنایی با فعالیت ها و محصولات تولیدی این شرکت ها در نشستی صمیمی مشکلات و چالش های پیش روی شرکت های فناور را بررسی نموند.

  قاسمی وند ضمن ابراز خرسندی از مشاهده سطح بالای دانش و فناوری در محصولات شرکت های مستقر در پارک گفت : در این بازدید شاهد رویش و پیشرفت سریع فناوری و محصولات و خدمات منحصر به فرد بودم و از نزدیک اراده و عزم راسخ جوانان فناور را لمس کردم.

  قاسمی وند ضمن تاکید بر حمایت همه جانبه دستگاه ها و سازمانهای استان از شرکت های دانش بنیان گفت: وظیفه سازمان بازرسی، نظارت بر حسن اجرای قوانین در کشور است و بنده به عنوان نماینده شرکت های دانش بنیان در سازمان بازرسی تک تک مشکلات و موانع پیش روی شرکت های دانش بنیان را پیگیری خواهم کرد. قاسمی وند افزود : اجرای دقیق قوانین و مقررات مربوط به شرکت های دانش بنیان و فناور وظیفه تمام سازمان ها و ادارات می باشد و بنده و همکارانم به صورت ویژه موانع اجرای این قوانین را بررسی خواهیم کرد و در مسیر رفع آن تلاش خواهیم نمود

  تامین منابع مالی و سرمایه در گردش، عدم رعایت مقررات مربوط به معافیت های مالیاتی شرکت های دانش بنیان به روش های مختلف، مشکلات بیمه ای ، بروکراسی اداری در سازمان های دولتی، عدم پذیرش محصولات جدید و فناورانه در سازمان ها، تورم و مشکلات ناشی از آن در تولید محصول، عدم پرداخت به موقع مطالبات شرکت ها از دستگاه های دولتی و مشکلات سامانه ستاد ایران عمده موضوعات مطروحه توسط مدیران عامل شرکت های مستقر در پارک بود.