آخرین اخبار

اخبار مرتبط

  واگذاری ۲۰۰ هکتار زمین و بودجه تکمیل پروژه‌های توسعه‌ای پارک آذربایجان شرقی
  تاریخ ایجاد خبر : 1401/3/17
  ساعت ایجاد خبر : 11:4
  شماره خبر : 3161
  رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی از تصویب واگذاری ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی و بودجه تکمیل پروژه‌های توسعه‌ای به پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در سفر اخیر رئیس‌جمهور به استان خبر داد.

  دکتر عبدالرضا واعظی با اشاره به افزایش تقاضای شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان برای استقرار در پارک علم و فناوری استان گفت: با واگذاری این اراضی مشکل کمبود فضای فیزیکی در این پارک مرتفع خواهد شد.

  وی افزود: این اراضی در مجاورت سایت شماره یک ۱۳ هکتاری پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی قرار دارد و پس از تأمین زیرساخت برای ایجاد واحدهای تولیدی محصولات دانش‌بنیان در اختیار فناوران استان قرار داده خواهد شد.

  رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با بیان اینکه برای اولین بار است که در سفر یک رئیس‌جمهور به استان، حمایتی‌هایی برای پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته‌ شده است ادامه داد: بسیاری از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان نیز برای تولید نیمه‌صنعتی نیاز به فضای کارگاهی دارند که در این سفر اعتبار لازم برای تکمیل کارگاه‌های تولید نیمه‌صنعتی پارک به تصویب رسید.

  واعظی اظهار کرد: رئیس‌جمهور با تخصیص اعتبار لازم برای آماده‌سازی اراضی برای واگذاری به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر موافقت کرده است.

  به گفته وی، اعتبار لازم برای حمایت از مراکز رشد اقماری پارک در شهرستان‌ها و زیرساخت‌های لازم برای توسعه پارک علم و فناوری استان در مصوبات این سفر منظور شده است.

  وی با اشاره به اهمیت دسترسی شرکت‌های پارک مستقر در مجتمع عصر انقلاب به آزادراه تبریز –سهند، بیان کرد: مجوز و هزینه لازم برای ایجاد دسترسی اختصاصی پارک علم و فناوری استان به آزادراه تبریز- سهند نیز به تصویب رسیده است.

  رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با تأکید بر اهمیت توسعه روابط بین‌الملل در حوزه فناوری خاطرنشان کرد: هفته گذشته دفتر تعاملات علم و فناوری ایران و شهرک همکاری‌های اقتصادی و تجاری سازمان همکاری شانگهای چین با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت عتف و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی این وزارتخانه در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی افتتاح شد که تأمین هزینه‌های این مرکز نیز در سفر اخیر آیت‌الله رئیسی به استان مصوب شد.