آخرین اخبار

اخبار مرتبط

  ضرورت افزایش سقف پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان در استان‌ها
  تاریخ ایجاد خبر : 1401/3/17
  ساعت ایجاد خبر : 10:55
  شماره خبر : 3160
  وزیر کشور بر لزوم افزایش سقف تسهیلات مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان توسط صندوق‌های پژوهش و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی تأکید کرد.

  احمد وحیدی در بازدید از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با اشاره به مشکل کمبود سرمایه در گردش شرکت‌های دانش‌بنیان و ناکافی بودن سقف 5 میلیارد ریالی تسهیلات اعطایی به شرکت‌ها دانش‌بنیان در استان‌ها گفت: مذاکرات لازم را با مسئولین امر انجام خواهد داد تا میزان تسهیلات اعطایی صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق‌های پژوهش و فناوری در استان‌ها افزایش یابد و این صندوق‌ها با حداکثر توان از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان حمایت کنند.

  وی با اشاره به اهمیت تولید محصولات فناورانه و فعالیت شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان با حداکثر توان افزود: از بانک‌ها خواسته خواهد شد وثایق بانکی برای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور تسهیل شود.

  وزیر کشور بابیان اینکه هسته‌های فناورانه و دانش‌بنیان در وزارت کشور ایجادشده تا هر اقدام این وزارتخانه، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها را از منظر دانش‌بنیانی بررسی کند اظهار کرد: محصولات فناورانه بسیار پیشرفته‌ای در شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان ساخته می‌شود که سازمان‌ها و ارگان‌ها باید نیاز خود را از این محصولات تأمین بکنند و استانداران، فرمانداران و شهرداران ملزم به حمایت از شرکت‌های کوچک و بزرگ فناور و دانش‌بنیان در حوزه دانش‌بنیان و اقتصاد شهری شده‌اند.

  وی با تمجید از طراحی و ساخت قطعات و ماشین‌آلات پیشرفته در شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: اینکه این شرکت‌ها محصولات و خدمات خود را به صنایع بزرگ ارائه می‌دهند و مشکلات و نیازهای این صنایع را مرتفع می‌سازند بسیار ارزشمند است و این دستاورد ناشی از فضای صنعتی این استان است.

  وزیر کشور با تقدیر از اقدامات ارزنده پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، دارا بودن بیشترین گستردگی مراکز رشد و نوآوری در بین تمامی استان‌های کشور و امکان دسترسی تمامی ساکنان استان آذربایجان شرقی به خدمات پارک علم و فناوری را اقدامی بسیار شایسته و مثبت ارزیابی کرد.

  مدیرکل بازرسی نظارت و کنترل عملکرد نهاد ریاست‌ جمهوری نیز به همراه مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی طی بازدیدی از نزدیک در جریان انجام پروژه های عمرانی و توسعه ای پارک آذربایجان شرقی قرار گرفته و وضعیت دسترسی فناوران مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به آزادراه تبریز –سهند را بررسی کردند و خواستار تسریع در آغاز عملیات عمرانی برای ایجاد دسترسی اختصاصی پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به این آزادراه شدند.

   حجت‌الاسلام‌ و المسلمین فولادی تأکید کرد: هزینه‌های اجرای این پروژه از محل مصوبات سفر رئیس‌جمهور به اداره کل راه و شهرسازی تأمین و در اسرع وقت اجرا خواهد شد