آخرین اخبار

اخبار مرتبط

  لزوم بهره‌مندی از ظرفیت‌های سازمان فنی و حرفه‌ای در حوزه فناوری
  تاریخ ایجاد خبر : 1401/2/27
  ساعت ایجاد خبر : 8:59
  شماره خبر : 3153
  رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی بر ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت‌های گسترده سازمان فنی و حرفه‌ای استان در حوزه فناوری تأکید کرد.

  دکتر عبدالرضا واعظی در دیدار با مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی افزود: در گام اول انقلاب زیرساخت‌های مختلفی ایجادشده که در گام دوم انقلاب باید از این ظرفیت‌ها بهره ببریم.
  وی خاطرنشان کرد: بایستی در کارگاه‌ها و فضاهای موجود فنی و حرفه‌ای افزون بر مأموریت‌های قبلی، مأموریت جدید فناورانه را نیز تعریف و اجرا کرد.
  دکتر عبدالرضا واعظی با اشاره به استقرار شرکت‌های فناور در مراکز رشد مشترک با پارک علم و فناوری گفت: در مراکز رشد مشترک پارک علم و فناوری تسهیلات و حمایت‌های لازم را از شرکت‌های فناور مستقر انجام دهد.
  مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان شرقی نیز گفت: ضمن توجه به آموزش‌های پایه‌ای به دنبال توجه به آموزش مهارت‌های مرتبط با مشاغل آینده و نوین هستیم.
  دکتر علی مشایخی با تأکید بر به‌روزرسانی امکانات و تجهیزات ، از آمادگی این اداره کل در زمینه توسعه فضاهای اکوسیستم کارآفرینی و افزایش تعاملات با پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی خبر داد.
  وی اظهار کرد: آموزشگاه‌های آزاد، به سمت آموزش مهارت‌های مرتبط با فناوری و صنایع خلاق سوق داده می‌شوند.
  هم اکنون چندین شرکت فناور و دانش بنیان در  مرکز رشد مشترک پارک علم و فناوری با سازمان فنی و حرفه ای در شهرستان میانه  مستقر هستند و مرکز نوآوری مشترک پارک علم و فناوری و سازمان فنی و حرفه ای در شهرستان ورزقان نیز در حال راه اندازی است .