آخرین اخبار

اخبار مرتبط

  حمایت همه‌جانبه مقام معظم رهبری از شرکت‌های دانش‌بنیان
  تاریخ ایجاد خبر : 1401/2/1
  ساعت ایجاد خبر : 16:48
  شماره خبر : 3147
  نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی گفتند: رهبر معظم انقلاب همواره به‌صورت همه‌جانبه از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کنند.

  حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل هاشم در دیدار با هیأت رئیسه پارک علم و فناوری و برخی از مدیران عامل شرکت‌های دانش‌بنیان افزودند: رهبر فرزانه انقلاب با دوراندیشی موجب هدایت و پیشرفت شرکت‌های دانش‌بنیان و اقتصاد دانش‌بنیان شده اند.
  امام‌جمعه تبریز خاطرنشان کردند: آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) از اول انقلاب در حوزه‌های مختلف علوم به‌ویژه در حوزه خودکفایی، تولید محصولات داخل، قطعه‌سازی و صنایع نظامی از شرکت‌های فناور دانش‌بنیان حمایت بی‌نظیری انجام داده‌اند و همواره دولت‌ها را به سمت حمایت از فناوری سوق می‌دهند.
  امام‌جمعه تبریز ایجاد شهرک فناوری توسط پارک علم و فناوری را خبری خوشحال‌کننده دانستند و تأکید کردند: اقدامات شایسته‌ای در پارک علم و فناوری انجام‌شده و از رئیس‌جمهور در سفر آتی به استان خواهند خواست حمایت‌های بیشتری برای اجرای برنامه‌ها و اقدامات پارک علم و فناوری استان و شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان انجام شود.
  رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با ارائه گزارش عملکرد و برنامه‌های آتی این پارک گفت: میزان بودجه پارک علم و فناوری استان در سال جاری از رتبه 18 در سال 97 به رتبه دوم در سال جاری افزایش‌یافته است.
  دکتر عبدالرضا واعظی افزود: میزان بودجه عمرانی پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در سال جاری 24 برابر شده است و خواهیم توانست طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام را تا پایان سال تکمیل بکنیم.
  وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در کشاورزی اظهار کرد: پارک علم و فناوری به‌زودی به‌صورت پایلوت یک باغ دانش بنیان در شهرستان بستان آباد ایجاد خواهد کرد و در این باغ سیب به منظور  افزایش راندمان کشاورزی  و کاهش مصرف آب و انرژی از آخرین فناوری ها و محصولات دانش بنیان بومی  استفاده خواهد شد.
  رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی عنوان کرد: پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به‌عنوان هاب کشور در حال ایجاد دفتر تعاملات علم وفناوری ایران در شهرک سازمان همکاری‌های شانگهای است و تعاملات بین‌المللی شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان مستقر در پارک‌های علم و فناوری با کشورهای مختلف به‌ویژه چین گسترش خواهد یافت.