اخبار مرتبط

  تجلیل از نفرات برتر همایش تحقق شعار سال شهرستان هشترود
  تاریخ ایجاد خبر : 1401/1/29
  ساعت ایجاد خبر : 11:24
  شماره خبر : 3145
  از نفرات برتر همایش تحقق شعار سال شهرستان هشترود تجلیل به عمل آمد.

  بهمن وکیلی با طرح " ساخت ادوات خاک‌ورزی حفاظتی " به‌عنوان رتبه اول، احد آقاپور با طرح "ساخت دستگاه اتوماتیک شمارش ماهی با استفاده از بینایی ماشین و هوش مصنوعی " دوم و بهمن بیدرنگ با طرح " ساخت سیفون پدالی کم‌مصرف " رتبه سوم این همایش را کسب کردند.
  رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در آیین اختتامیه این  همایش بابیان اینکه این جشنواره باهدف حمایت از ایده‌های نو، استعدادهای درخشان و کارآفرینان و بستری برای تولید و تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان برگزار شد گفت:  90 طرح به دبیرخانه این جشنواره ارسال‌شد و از طرح‌های راه‌یافته به مرحله داوری 3 طرح به‌عنوان رتبه‌های برتر انتخاب شد  و 8 طرح نیز موردحمایت قرار گرفت.
  وی بیان کرد: توسعه قبل از اینکه نرم‌افزار یا سخت‌افزار باشد یک فرهنگ است و توسعه ابتدا باید در ذهن مدیران شکل می‌گیرد و آنگاه در جامعه عملیاتی خواهد شد.
  رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با اشاره به اختصاص 4 میلیارد ریال پارک علم و فناوری برای تجهیز مرکز نوآوری شهرستان هشترود افزود: شهرستان هشترود شهری درحال‌توسعه است و با توجه به کیفیت طرحهای موجود مرکز نوآوری این شهرستان در آینده نزدیک به مرکز رشد واحدهای فناور ارتقا خواهد یافت.
  دکتر واعظی اظهار کرد: با ارتقا این مرکز به مرکز رشد واحدهای فناور میزان حمایت‌های پارک علم و فناوری از صاحبان ایده و فناوری 8 برابر افزایش خواهد یافت.
  به گفته وی در این  همایش برخلاف دیگر همایش ها  با برگزاری اختتامیه کار به انتها نمی‌رسد و طرح‌های برتر به‌عنوان واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان مستقر می گردند و از خدمات و حمایت های پارک بهره مند خواهند شد.
  رئیس پار ک علم و فناوری آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به واحدهای فناور مستقر کمک خواهد شد تا ایده خود را تبدیل به محصول دانش‌بنیان اشتغال‌زا تبدیل کنند.
  حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن جعفری امام‌جمعه هشترود نیز کشاورزی را از اصلی‌ترین ظرفیت‌های این شهرستان عنوان کرد و ابراز تأسف کرد: کشاورزی در غیاب فعالیت‌های دانش‌بنیان بهره‌ چندانی به مردم شهرستان نرسانده و درروند توسعه روزافزون نیز سهم محدود داشته است.
  سید حمزه امین نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی هم مهیا بودن زمینه توسعه در این شهرستان را یادآوری و به برخی از زیرساخت‌های موجود برای تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین در این شهرستان ازجمله پایاب سد سهند، راه دسترسی مناسب، آب موردنیاز سرمایه‌گذاران و غیره اشاره کرد.