اخبار مرتبط

  نخستین کارخانه نوآوری شهرستانی استان در میانه ایجاد می شود
  تاریخ ایجاد خبر : 1401/1/18
  ساعت ایجاد خبر : 14:12
  شماره خبر : 3143
  رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی از امضاء تفاهم نامه ایجاد نخستین کارخانه نوآوری شهرستانی استان آذربایجان شرقی در میانه خبر داد.

  دکتر واعظی گفت: تفاهم نامه تاسیس کارخانه نوآوری شهرستان میانه به امضاء رئیس مرکز توسعه فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فرماندار ویژه این شهرستان، رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و شرکت مبتکران گسترش ایده و صنعت ایرانیان به عنوان سرمایه گذار بخش خصوصی راه اندازی این کارخانه رسیده است.
   بر اساس این تفاهم نامه، کارخانه نوآوری میانه با هدف جذب افراد خلاق و نوآور و ایجاد فضای کار اشتراکی برای آنان، شتاب دهنده ها، استارتاپها، کسب و کارهای صنایع خلاق و شرکتهای دانش بنیان و فناور در زمینی به مساحت 200 هزار مترمربع ایجاد می شود که در فازهای بعدی تا 500 هزار مترمربع قابل افزایش است.
   صنایع پایین دستی مس و مولیبدن، فرآوری و تولید محصولات با پایه پرلیت و سنگ نمک و صنایع تبدیلی نوآورانه سیب و گل محمدی صنایع محوری کارخانه نوآوری میانه اعلام شده است.
   رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: بر اساس طرح پیشنهای راه اندازی کارخانه نوآوری میانه، حجم سرمایه گذاری اولیه و مدت زمان کامل راه اندازی کارخانه به ترتیب بیش از 4 هزار میلیارد تومان و 6 سال پیش بینی شده است.
   واعظی اضافه کرد: طبق این طرح ایجاد 5 هزار فرصت شغلی، استقرار بیش از 100 شرکت کوچک و متوسط فناور و دانش بنیان، توسعه صنایع پایین دستی و کمک به کاهش خام فروشی مس، مولیبدن، پرلیت و سنگ نمک، هدایت طرحهای پژوهشی به حل مسائل کاربردی صنعت، کمک به جلوگیری از مهاجرت نخبگان و توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی از دستاوردهای مورد انتظار احداث این کارخانه خواهد بود.