آخرین اخبار

اخبار مرتبط

  حمایت پارک‌های علم و فناوری از انجمن‌های علمی دانشجویی
  تاریخ ایجاد خبر : 1400/9/20
  ساعت ایجاد خبر : 8:58
  شماره خبر : 2100
  رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی از برنامه حمایت از انجمن‌های علمی دانشجویی استان خبر داد.

  دکتر عبدالرضا واعظی هم‌زمان با هفته پژوهش و فناوری در جمع دانشجویان مکانیک دانشگاه تبریز گفت: با پیشنهاد پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آیین‌نامه حمایت پارک‌های علم و فناوری از فعالیت‌های انجمن‌های علمی دانشجویان در حوزه کارآفرینی و نوآوری به تصویب رسیده است.
  به گفته وی اساتید و دانشجویان می‌توانند با بهره‌گیری از امکانات و حمایت‌های پارک علم و فناوری ایده نوین و دانش خود را تبدیل به ثروت بکنند.
  رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی بابیان اینکه دانشجویان باید کارآفرین باشند؛ فناور محور بودن را وظیفه اصلی دانشگاه‌های نسل سوم دانست.
  دکتر واعظی افزود: صاحبان ایده با استفاده از سامانه پذیرش آنلاین پارک علم و فناوری به آدرس اینترنتی https://easstp.ir می‌توانند عضوی از خانواده پارک علم و فناوری شوند و از مزایا و حمایت‌هایی که قانون‌گذار برای حمایت از توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در نظر گرفته استفاده کنند.
  وی ارائه تسهیلات کم‌بهره با بازپرداخت طولانی‌مدت (تا سقف یک میلیارد ریال)، اعطای تسهیلات توسط خود پارک و نه بانک، استقرار در پارک علم و فناوری، توانمندسازی استارتاپ ها و شرکت‌ها از طریق برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های مختلف، تسهیلات تجاری‌سازی و بازاریابی (مالی و پشتیبانی)، حمایت جهت شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی و بهره‌مندی از تمامی امتیاز مناطق آزاد ازجمله معافیت مالیاتی و گمرکی برای شرکت‌های مستقر را از اصلی‌ترین خدمات پارک علم و فناوری برای شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان مستقر عنوان کرد.
  دکتر واعظی خاطرنشان کرد: همچنین به شرکت‌های دانش‌بنیان امتیازهای معافیت از پرداخت مالیات، عوارض حقوقی گمرکی و سود بازرگانی و عوارض مالیاتی به مدت 15 سال، عدم نیاز به دریافت مفاصا حساب بیمه‌ای در پایان قرارداد ه، امتیاز در ارتقای رتبه اعضای هیئت‌علمی (بین 10 تا 15 امتیاز)، امتیاز در مناقصات (بین 10 تا 15 امتیاز)، انعقاد قرارداد دولتی بدون مناقصه (تا سقف 15% بودجه آن نهاد دولتی)، اولویت استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در پارک‌های علم و فناوری، اولویت واگذاری سهام مراکز پژوهشی دولتی، پوشش بیمه‌ای ریسک تحقیق و توسعه و اجازه استقرار و کار اداری در املاک مسکونی در نظر گرفته‌شده است.
  رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی داشتن تیزبینی برای مشاهده مشکلات محیط، تفکر بین‌رشته‌ای و تیم سازی، منطبق کردن اهداف باسیاست‌های کلان کشور و توجه به دارایی‌های فکری به‌جای دارایی‌های فیزیکی و توانایی در کنار دانایی را از اصلی‌ترین رموز موفقیت کارآفرینان موفق برشمرد.