اخبار مرتبط

  انعقاد موافقت نامه های فروش فناوری به صنایع به ارزش 175 میلیارد ریال در رینوتکس 2021
  تاریخ ایجاد خبر : 1400/8/22
  ساعت ایجاد خبر : 16:15
  شماره خبر : 2094
  رییس پارک علم وفناوری آذربایجان شرقی از انعقاد موافقت نامه های همکاری برای فروش محصولات فناوری به ارزش 175 میلیارد ریال در نهمین نمایشگاه نوآوری وفناوری ربع رشیدی(رینوتکس 2021) خبر داد.

  دکتر عبدالرضا واعظی در آیین اختتامیه نمایشگاه با بیان  اینکه فناوران را به سمت تولید نیازمندی های صنایع سوق  داده می شد ،تاکید کرد: تفاهم نامه های 3 جانبه منعقد شده در زون نیازمندی های نمایشگاه توسط صنعت متقاضی ،شرکت های فناورو دانش بنیان تامین کننده محصول یا خدمت  و پارک علم وفناوری آذربایجان شرقی  امضا و مبادله شده است.
  وی افزود: پارک علم وفناوری آذربایجان شرقی به عنوان حامی،قراردادهای فروش فناوری را تضمین و بخشی از هزینه های تحقیق و توسعه را پرداخت می کند.
  دکتر واعظی گفت: اکو سیستم نوآوری در استان باید طوری باشد که مانند جنگل بارانی شرایط عادلانه و برابر  برای رشد و شکوفایی همه فراهم باشد و بستر پرورش ایده های نو در اختیار تک تک افراد جامعه قرار گیرد.
  وی شرایط فعالی اکوسیستم نوآوری کشور را شبیه مزرعه دانست تا جنگل بارانی یعنی فعلا برای رشد و توسعه شرکت ها نیاز به مراقبت و حمایت مداوم و مستمر وجود دارد ولی باستی نقطه ای برسیم که شرایط و بستر نوآوری به گونه ای فراهم شود که تمامی ایده ها خود به خود رشد کرده و به بالندگی و تولید محصول برسند.
  رییس پارک علم وفناوری آذربایجان شرقی با تاکید بر مراجعه جوانان و نخبگان به پارک علم وفناوری برای بهره مندی از حمایت ها و امکانات موجود؛ یادآور شد:  این پارک   بیشترین گستردگی مراکز رشد و نوآوری را در شهرستان های استان دارد و  هم اکنون 13 مرکز رشد و 7 مرکز نوآوری در تبریز و شهرستان های استان  ایجاد شده است.