اخبار مرتبط

  در بازديد مديرعامل ماشين سازي تبریز از پارك علم و فناوری آذربايجان شرقي عنوان شد؛ کاهش هزینه‌های تحقیق و توسعه صنایع با استقرار در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی
  تاریخ ایجاد خبر : 1400/5/21
  ساعت ایجاد خبر : 12:42
  شماره خبر : 2068
  رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: صنایع بزرگ با استقرار دفتر تحقیق و توسعه خود در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی می‌توانند با هزینه بسیار کمتر و سرعت و کیفیت مطلوب‌تر در مقایسه با ایجاد و فعالیت واحد R&D در داخل کارخانه‌ها، از شبکه گسترده فناوران کشور بهره‌مند شوند.

  دکتر عبدالرضا واعظی در دیدار با مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی تبریز با اشاره به استقرار واحد تحقیق و توسعه برخی از صنایع بزرگ در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی افزود: استقرار این دفاتر موجب تسریع و گسترش همکاری‌های صنایع با شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری می‌شود.
  وی بیان کرد: با تشکیل کمیته علمی مشترک و عقد تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین طرح‌های و ایده‌های اولیه مرتبط با صنایع بررسی و پردازش‌شده و طرح نهایی قابل‌اجرا به صنایع ارائه می‌شود.
  واعظی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون با فعالیت بخش چالش هفته در پرتال پارک علم و فناوری صنایع نیازهای خود را اعلام و فناورانی که قادر به انجام خواسته صنایع باشند با هماهنگی پارک علم و فناوری مشکلات آن واحد را مرتفع می‌سازند.
  رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی اظهار کرد: فعالیت دپارتمان بازاریابی را اقدامی مؤثر برای ارتباط صنایع و فناوران عنوان کرد و گفت: بیش از 45 میلیارد ریال قرارداد فروش فناوری توسط شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری منعقدشده است.
  مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی تبریز نیز با استقبال از پیشنهاد رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در خصوص استقرار دفتر ارتباط این شرکت در پارک علم و فناوری گفت: در اسرع وقت با تعیین کارشناسان متخصص دفتر ارتباط با ماشین‌سازی تبریز در مجتمع عصر انقلاب مستقر خواهد شد.
  دکتر نورآیین با اشاره به برجسته بودن ماشین‌سازی تبریز در دهه‌های گذشته افزود با بازنشسته شدن نیروهای متخصص در سالیان گذشته و عدم جذب نیروهای جوان کارآمد و توجه نکردن به افزایش سطح فناوری در چند سال گذشته اکنون نیازمند بهبود و بروز رسانی فناوری در این شرکت قدیمی و صاحب‌نام تبریز هستیم.
  وی تأکید کرد: به دنبال آن هستیم که با بهره‌گیری از تخصص و توانمندی‌های فناوران مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی ضمن ارتقا فناوری ماشین‌سازی تبریز، ماشین‌های صنعتی جدید و هایتک را تولید بکنیم.
  دکتر نورآیین اظهار کرد: این شرکت می‌تواند برخی از سوله‌های ماشین‌سازی تبریز را در اختیار توسعه فناوری قرار دهد.
  مدیرعامل ماشین‌سازی تبریز با اشاره به نیاز مبرم صنایع به نیروهای متخصص تأکید کرد: محصولاتی که راه‌اندازی خطوط تولید بزرگ ازلحاظ اقتصادی به‌صرفه نیست را می‌توان به‌صورت مشترک با شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان تولید کرد.
  در این دیدار مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی تبریز از برخی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی بازدید به عمل آورد و ضمن آشنایی با دستاوردها و توانمندی‌های این شرکت‌ها مقرر شد با استقرار واحد ارتباط ماشین‌سازی در تبریز بخشی از نیازهای این شرکت توسط فناوران تأمین شود.
  شرکت ماشین‌سازی تبريز به‌عنوان يکي از شرکت‌هاي صنعتي عمده در توليد و بازگاني ماشین‌آلات صنعتي از سال 1349 فعالیت خود را آغاز کرده و ماشین‌های تراشکاری، ماشین‌های فرزکاری ،   ماشین‌های سنگ‌زنی،   ماشین‌های سنتر،    ماشین‌های CNC ،  ماشین‌های ابزارتیزکنی،  فرز نیمه سنگین ،  ماشین سنتر عمودی ،  ماشین سنتر افقی ،  ماشین‌های سوراخ‌کاری را تولید و به بسیاری از کشورها صادر می‌کند.