آخرین اخبار

شتاب دهی به  تجاری سازی ایده های حوزه های برق  و هوشمندسازی
تاریخ ایجاد خبر : 1399/12/14
ساعت ایجاد خبر : 18:22
شماره خبر : 2027
با استقرار شتاب دهنده حوزه الکترونیک در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی  ایده های حوزه های برق و  الكترونيك، و هوشمندسازی  با شتاب بیشتری  تجاری سازی خواهد شد.

رییس پارک علم وفناوری آذربایجان شرقی  در آیین امضا قرارداد استقرار  شتاب دهنده صبح پارلار در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: این شتاب دهنده از ایده های حوزه های سخت افزارهای برق و الکترونیک،سامانه های مرتبط با اینترنت اشیا و سیستم های هوشمند اتوماسیون حمایت خواهد کرد.
دکتر عبدالرضا واعظی  افزود: این شتاب دهنده به تیم های متقاضی ایجاد کسب و کارهای نوپا فناورانه و نوآورانه خدمات شتابدهی توسعه کارآفرینی ارائه می کند.
وی با اشاره به آموزش و توانمندسازی نیروهای مورد نیاز کسب و های کارو استارتاپ های استانی در موضوعات این شتاب دهنده تاکید کرد: ایجاد فضایی جذاب برای جوانان برای برگزاری مسابقات،دورهمی های کارآفرینی و نشست های تخصصی ،کلاس ها و کارگاه های استارتاپی برای توسعه کسب و كارهاي فناور محور از دیگر اهداف این مجموعه خواهد بود.
رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: شرکت صنایع صبح پارلا آسیا يك شركت دانش بنيان اصيل مي باشد كه در راس آن يك هيات علمي دانشگاه قرار دارد و ٢٥ درصد از ٥٨٠ نفر از كاركنان آن در بخش تحقيق و توسعه شركت مشغول هستند و از شرکت های موفق و خلاق در حوزه الکترونیک است که با آغاز کار شتابدهنده می تواند  به شکوفایی جوانان علاقه مند حوزه الکترونیک کمک شایانی بکند.
مدیرعامل شتاب دهنده صبح پارلار آسیا نیز گفت: این شتاب دهنده خدمات استقرار،مشاوره،منتورینگ را به تیم های پذیرش شده در دوره شتابدهی ارائه خواهد کرد.
دکتر جعفر صبحی افزود: ارتباط دهی تیم ها به شبکه ای از سرمایه گذاران،متخصصات و رهبران تجاری و مشارکت در زمینه برپایی نمایشگاه جشنواره و تورهای علمی از خدمات این شتابنده به ایده های حوزه های حوزه های سخت افزارهای برق و الکترونیک،سامانه های مرتبط با اینترنت اشیا و سیستم های هوشمند اتوماسیون   ارائه خواهد شد.
به گفته وی  این شتاب  دهنده با برگزاری کارگاه ها،همایش ها  و ارائه  مشاوره کسب و کار برای تیم های پیش شتابدهی زمینه لازم برای تجاری سازی استارتاپ ها و استقرار آن ها در پارک علم و فناوری  فراهم خواهد کرد.
در حال حاضر 5 شتاب دهنده در حوزه های مختلف در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی مستقر است.