آخرین اخبار

اخبار مرتبط

  در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی صورت گرفت؛ آغاز صادرات مخازن حمل و نقل کرایوژنیک  به کشور عراق
  تاریخ ایجاد خبر : 1399/10/23
  ساعت ایجاد خبر : 15:10
  شماره خبر : 2016
  برای نخستین بار در کشور، مخازن حمل و نقل کرایوژنیک توسط یکی از شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی  تولید و به کشور عراق صادر شد.

  فناوران شرکت ویدا صنعت سازان آکام مستقر در پارک علم وفناوری آذربایجان شرقی موفق به صادرات مخزن حمل اکسیژن به حجم 12 متر مکعب و با فشار 16 بار شدند.
  مدیرعامل شرکت ویدا صنعت سازان آکام با بیان اینکه مخازن کرایوژنیک برای حمل و نقل گازهای صنعتی و پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد،گفت: پیش از این نمونه خارجی این مخازن استراتژیک به قیمت 70 هزار یورو به کشور وارد می شد که هم اکنون این شرکت ضمن تامین نیاز داخل، این مخازن را به قیمت 35 هزار یورو صادر می کند.
  میلانی با اشاره به افزایش ظرفیت تولید این شرکت افزود: عملکرد خوب و نتایج آزمایش های انجام شده بر روی مخازن تولیدی موجب شده که بسیاری از بیمارستان ها و کارخانه ها متقاضی این مخازن باشند.
  به گفته وی مخازن ذخیره سازی گازهای مایع مانند اکسیژن مایع، نیتزوژن مایع، آرگون مایع و گازهای طبیعی با فشار کاری بین 2 تا 37 بار، بدون نیاز به برق و پمپ،   متناسب با مکان نصب و بر اساس استاندارهای ADR2013،EN 13520،ASME.EN 13458،  SEC VIII DIV1 توسط این شرکت تولید می شود.
  میلانی عایق کاری چندلایه، طراحی ارگونومیک عالی، لوله های ضد زنگ ، انعطاف پذیری تولید در ظرفیت های مختلف و انجام آزمایش های غیر مخرب رادیوگرافی،آزمایشات ذرات مغناطیسی و ... مطابق با استانداردهای مورد تایید جهانی را از جمله ویژگی های بارز مخازن حمل و نقل کرایوژنیک تولیدی این شرکت عنوان کرد.
  مدیرعامل شرکت ویدا صنعت سازان آکام خاطر نشان کرد: به مخازنی که توان نگهداری مایعات فوق سرد(زیر منفی 100 درجه سانتیگراد) را دارند مخازن کرایوژنیک اطلاق می گردد؛ این مخازن توان نگهداری مایعات فوق سرد،  بین منفی 100 تا منفی 273 درجه سانتی گراد را دارند.