اخبار مرتبط

  عقد 23 قرارداد فروش فناوری با صنایع در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی
  تاریخ ایجاد خبر : 1399/10/1
  ساعت ایجاد خبر : 12:43
  شماره خبر : 2009
  معاون نوآوری و فناوری پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی از امضا و مبادله 23 قرارداد فروش فناوری در سال جاری به منظور تامین دانش فنی، قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنایع سازمان های استان توسط محققین و فناوران پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی خبر داد.

  دکتر کیانی افزود: در سال گذشته با ایجاد ارتباط بین فناوران مستقر در پارک و مراکز رشد با صنایع و سازمان های مختلف استان و تمرکز بر تحقيقات کاربردی در حوزه فناوری وتوليد، توانسته ایم   23 قرارداد فروش فناوری  به ارزش تقریبی 39 میلیارد ریال  با صنایع و سازمان های استان  مبادله کنیم. 
  به گفته وی هم اکنون مراحل نهایی مبادله  29  قرارداد جدید فروش فناوری با صنایع و سازمان ها در حال اجراست  و با افزایش عقد قراردادها شاهد توسعه بیشتر ارتباط فی مابین فناوران مستقر در پارک  و صنعت خواهیم بود. 
   معاون نوآوری و فناوری پارک، در تشریح عملکرد  دپارتمان بازاریابی و تجاری سازی پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد  : دپارتمان بازایابی و تجاری سازی پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی درسه  بخش مالکیت فکری، دفتر انتقال تکنولوژی (TTO) و  واحدبازاریابی و تجاری سازی با هدف تسهیل فرایند تجاری سازی و فروش محصولات شرکت های فناور و دانش بنیان فعالیت می کند.
  وی اظهار کرد : در سال 98 ،  62 موافقت نامه در اولین نمایشگاه چالش ها و نیازهای صنایع و سازمان های آذربایجان شرقی ،64 موافقت نامه در هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی و 10 موافقت نامه در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری کشور توسط دپارتمان بازاریابی پارک با صنایع و سازمان ها مبادله شده است و با هماهنگی طرفین مراحل اجرای این موافقت نامه ها در حال انجام است. 
  دکتر کیانی  با تاکید بر قرار گرفتن پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در وندورلیست سازمان ها  بیان کرد: پارک علم و فناوری هم اکنون در لیست تامین کنندگان شرکت های مس سونگون، پتروشیمی تبریز و  سازمان قطار شهری تبریز قرار دارد. 
  وی اظهار کرد: در سال گذشته  2300  نفر ساعت دوره آموزشی تخصصی در زمینه های مختلف روش های بازاریابی و مارکتینگ برا ی  شرکت های فناور مستقر در پارک برگزارشده است  و بیش از 1200 نفر ساعت مشاوره در زمینه های بازاریابی،مالی و حقوقی به شرکت ها ارائه شده است. دکتر کیانی تعداد اختراعات ارزیابی شده در دفتر مالکیت فکری را 61 مورد عنوان کرد .
  دپارتمان بازاریابی و تجاری سازی پارک  علم و فناوری آذربایجام شرقی ،  خرداد  ماه سال 1398  با حضور مدیر کل فناوری و برنامه ریزی  وزارت علوم تحقیقات و فناوری آغار به کار کرده است.