اخبار مرتبط

  افتتاح کارخانه تعمیق ساخت داخل و یک مرکز شتابدهی و نوآوری تخصصی در تبریز
  تاریخ ایجاد خبر : 1399/6/26
  ساعت ایجاد خبر : 15:39
  شماره خبر : 1967
  با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صورت پذیرفت

  کارخانه تعمیق ساخت داخل شرکت دانش بنیان "شیمی، پژوهش صنعت" با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح و همزمان کلنگ احداث مرکز نوآوری و شتابدهی ساخت داخل این شرکت در شهرک صنعتی شهید قاسم سلیمانی (تبریز4) به زمین زده شد.

  در جریان سفر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به تبریز کارخانه تعمیق ساخت داخل شرکت دانش بنیان "شیمی، پژوهش صنعت" برای توسعه بومی سازی صنایع سلولزی ، معدنی، نفت و گاز در فضایی به وسعت 27هزار مترمربع به بهره برداری رسید.
  همچنین عملیات احداث  مرکز شتابدهی و نوآوری "تعمیق ساخت داخل" در مجاورت این شرکت با همکاری پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی  و حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور کلنگ زنی شد.
  مهندس حبیب زاده عضو هیئت مدیره این شرکت گفت: با راه اندازی اولیه این کارخانه تاکنون دو هزار و 200 تن انواع ماشین آلات تولید شده که این رقم در سال آینده به 10هزار تن می رسد.
  وی افزود: در این کارخانه تجهیزات مربوط به صنایع کاغذ سازی، مواد معدنی، نفت و گاز ، تصفیه فاضلاب و صنایع دیگر که تاکنون وارداتی بودند و به دلیل تحریم ها فرایند واردات این تجهیزات با چالش روبرو شده، تولید می شود و با تلاش هایی که صورت گرفته در آینده نزدیک این ماشین آلات به کشورهای منطقه صادرات خواهد شد. 
  حبیب زاده ادامه داد: هم اکنون سفارشات شرکت های فولادی، معدنی و شرکت های کاغذسازی توسط این شرکت در حال تولید  هستند که گامی بزرگ در جهت خودکفایی این صنایع است و نیاز کشور را از وابستگی به خارج و جلوگیری از خروج ارز برآورده می کند.