اخبار مرتبط

  اعتماد و خرید محصولات شرکت های فناور و دانش بنیان ، بهترین نوع حمایت از آنهاست
  تاریخ ایجاد خبر : 1399/6/26
  ساعت ایجاد خبر : 13:42
  شماره خبر : 1966
  رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در نشست اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید استان آذربایجان شرقی در حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عنوان کرد

  جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید استان آذربایجان شرقی روز سه شنبه 25 شهریور 1399 با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در محل سالن جمهوری اسلامی استانداری آذربایجان شرقی و با حضور استاندار آذربایجان شرقی و مدیران دستگا های اجرایی استان و روسای پارک علم و فناوری و دانشگاه ها برگزار شد. 
  در این نشست دکتر واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در تشریح مشکلات و چالش های شرکت های فناور و دانش بنیان استان، فروش محصولات شرکت ها و موضوع اخذ تضامین از شرکت های فناور و دانش بنیان را دو مشکل عمده و اساسی شرکت های فناور دانست .
   دکتر واعظی گفت: حتی اگر محصول شرکت فناور ودانش بنیان کیفیت و قابلیت مقابله با برند های مطرح دنیا را هم نداشته باشد بایستی به منظور حمایت از این شرکت ها و فراهم سازی امکان رشد و ارتقای کیفیت محصولات، به آنها اعتماد کنیم و با خرید محصولات زمینه توسعه و پیشرفت را برایشان فراهم نماییم. مقایسه محصولات شرکت های نوپا با محصولات کارخانجات مطرح دنیا کار درستی نیست و در این زمینه دستگاه های دولتی بایستی پیشرو باشند. 
  رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی افزود: اخذ تضامین مالی و ملکی سنگین از این شرکت ها که دارایی اصلی آنها دانش و خلاقیت است  توسط سازمان های حمایتی برای ارائه تسهیلات، کار درستی نیست و پیشنهاد مااين است كه به جاي وثيقه ملكي، فناوري شركتها ضمانت تسهيلات پرداختي به آنها باشد. لازمه اين كار ورود به مبحث ارزش گذاري فناوري است.