آخرین اخبار

اخبار مرتبط

  مبادله تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و کميته امداد امام خمينی (ره) استان آذربايجان شرقی
  تاریخ ایجاد خبر : 1398/10/10
  ساعت ایجاد خبر : 13:59
  شماره خبر : 1868
  تفاهم نامه همکاری فی مابین پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجان شرقی، روز سه شنبه 10 دی ماه 1398 امضا و مبادله شد.

  دکتر واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره به لزوم حمایت از مددجویان مستعد و تحصیل کرده تحت  پوشش کمیته امداد عنوان کرد:  ایده و اراده  دو رکن اصلی ایجاد کسب و کارهای نوین هستند و ایجاد اشتغال پایدار برای جامعه تحت پوشش کمیته امداد جزو اولویت های پارک میباشد. دکتر واعظی با استقبال از این موضوع که کمیته امداد در گام دوم انقلاب در صدد تغییر رویه حمایت از مددجویان از پرداخت مستمری به کارآفرینی میباشد  از آمادگی همه جانبه پارک برای همکاری با کمیته امداد در زمینه توانمند سازی مددجویان و ارائه تسهیلات ویژه به صاحبان ایده های معرفی شده توسط کمیته امداد خبر داد و اظهار امیدواری کرد با امضا و مبادله این تفاهم نامه و ایجاد کمیته مشترک برای اجرایی نمودن مفاد آن در آینده  نزدیک شاهد ایجاد مشاغل و زمینه های توسعه کسب و کار های پایدار در مجموعه تحت حمایت کمیته امداد باشیم. 
  دکتر کلامی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجان شرقی  نیز در این مراسم  ضمن اشاره به پتانسیل بالای مدد جویان کمیته امداد در ارائه ایده های جدید  بر لزوم  توانمند سازی و آموزش مدد جویان در زمینه تبدیل ایده ها با کسب و کارهای نو تاکید نمود. دکتر کلامی افزود ایجاد کسب و کار های جدید مبتنی بر دانش به دلیل سرمایه موردنیاز کمتر و بازدهی بیشتر برای جامعه تحت پوشش کمیته امداد اولویت بسزایی دارد و استفاده از پتانسیل شرکت های فناور و دانش بنیان در زمینه اشتغال ،آموزش و توسعه کسب و کار نیاز اصلی مددجویان کمیته امداد است . 
  رئوس موضوعات و زمینه های همکاری در این تفاهم نامه به شرح زیر است:
  • حمايت از ايجاد طرحهاي  دانش بنيان علي الخصوص طرحهاي دانش بنيان مددجويان کمیته امداد.
  • همکاری در برگزاری انواع برنامه هاي آموزشی و فرهنگی و خدمات مشاوره اي برای مددجویان کمیته امداد.
  • استفاده از توانمندي هاي فناورانه شرکت هاي مستقر در پارک توسط کميته امداد و مددجويان آن.
  • همکاري متقابل در اجراي پروژه هاي تحقيقاتي مورد نياز طرفين.
  • برگزاري نشست ها، دوره ها، کارگاه هاي آموزشي عمومي و تخصصي و مهارت هاي کوتاه مدت مشترک.
  • انجام مشاوره يا نظارت بر طرح هاي در دست اقدام طرفين.
  • فرهنگ سازي در زمينه ايجاد و توسعه کسب و کار با همکاري طرفين.
  • معرفي علاقمندان به دوره هاي آموزشي با تسهيلات ويژه.