آخرین اخبار

اخبار مرتبط

  استقرار 20 طرح منتخب جشنواره رویش شهرستان میانه در مرکز رشد میانه
  تاریخ ایجاد خبر : 1398/9/14
  ساعت ایجاد خبر : 15:4
  شماره خبر : 1854
  رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در آئین اختتامیه جشنواره رویش شهرستان میانه عنوان کرد

  اولین جشنواره رویش در شهرستان میانه با عنوان  "از ایده تا ثروت" به همت مرکز رشد واحدهای فناور میانه، فرمانداری شهرستان میانه،  روز چهارشنبه 13 آذر 1398 با انتخاب طرح های  برتر در محل فرمانداری میانه به کار خود پایان داد.
  رییس پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی  در این مراسم با اشاره به سیاست‌ های پارک در زمینه تمرکز زدایی از مرکز استان، بر لزوم هدایت کارآفرینان  شهرستانهای استان به سمت ایجاد مشاغل مبتنی بر فناوریهای جدید تاکید کرد و از آمادگی پارک برای حمایت از کلیه فن آوران و مبتکران شهرستان میانه خبر داد. وی با اشاره به تفاهم نامه منعقده بین پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و وزارت تعاون افزود: بخشی از تسهیلات اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امسال به صورت پایلوت در کشور توسط پارک در اختیار کارآفرینان و فناوران استان قرار خواهد گرفت و کارآفرینان و فناوران شهرستان میانه با ارائه طرح‌ها و ایده‌های خود به مرکز رشد میتوانند از حمایتهای پارک بهره‌مند شوند.   دکتر واعظی بالا بودن  سطح کیفی طرح های ارائه شده به جشنواره را نشان دهنده پتانسیل بالای فناوری در شهرستان میانه دانست و افزود تمامی جوانان و نوآوران میانه جامعه هدف پارک و مرکز رشد میباشند و رسالت پارک حمایت از افراد خلاق و دارای ایده های نو در سطح استان است. 
  فرماندار ویژه میانه در این برنامه گفت: جمع بندی ایده ها و عملیاتی و تجاری کردن آنها در حوزه های مختلف از نتایج مهم ایجاد مرکز رشد در شهرستان است.محمدرضا مشایخی دانش آموزان و جوانان بویژه نخبگان جامعه را آینده ساز کشور خواند و گفت: موفقیت های علمی در راستای توسعه کشور از همین برنامه ها و جشنواره ها شروع می شود .وی جشنواره رویش در شهرستان را سبب سربلندی و ارتقای علمی و جوانان و نخبگان علمی را مایه افتخار شهرستان خواند و افزود: ارتقای مرکز فن آوری میانه نیاز مهم شهرستان با توجه به ظرفیت موجود در شهرستان و نیروی انسانی متخصص مورد انتظار است.
  مهندس حسنی مدیر مرکز رشد واحد های فناور میانه  در مراسم اختتاميه این جشنواره گزارشی از فرایند برگزاری جشنواره ارائه نمود. حسنی تعداد طرح های ثبت نام شده در این جشنواره را 122  طرح عنوان کرد و افزود، در این جشنواره طرح ها و ایده های  ثبت شده با حضور داوران متخصص در دو مرحله مورد بررسی قرار گرفت.  در ابتدا 33 ایده برتر جهت حضور در مرحله نیمه نهایی انتخاب شدند و در مرحله دوم 10 طرح برتر برای ارائه در مراسم اختتامیه جشنواره برگزیده شدند.
  در مرحله نهایی که روز چهارشنبه 13 آذر 1398 در فرمانداری میانه برگزار شد،  10 طرح‌ منتخب جشنواره در حضور رئیس پارک علم و فناوری، فرماندار میانه ، شهردار و اعضای شورای شهر میانه  و جمعی از سرمایه گذاران ،صاحبان صنایع و اساتید طرح های خود را ارائه نمودند و نهایتا سه طرح منتخب اول جشنواره به شرح زیر انتخاب و با اهدای لوح تقدیر و جوایز نقدی توسط پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی  تقدیر شدند.
  طرح منتخب اول  :   طراحی و ساخت بازوی مکانیکی قابل کنترل با سیگنال های مغزی- ملیحه محمدی

  طرح منتخب دوم:    دوربین دید در شب- فرشاد کبیری

  طرح منتخب سوم:   کوپیرولیز ضایعات پلاستیکی- حامد رسول زاده

   طرح "هوا ناجی-مهدی جباری" و "طرح ابداع روش جدید ترمیم بافت استخوان ( ایمپلنت نانوپلیمر)- نسرین آقاپور"  به عنوان طرح های چهارم و پنجم منتخب جشنواره توسط فرمانداری شهرستان میانه با اهدای جوایز نقدی مورد تقدیر قرار گرفتند و "طرح توزیع داروخانه هوشمند- زهرا پاشایی"  عنوان ششم جشنواره را کسب کرد و با اهدای جایزه نقدی از طرف شورای شهر و شهرداری میانه مورد تقدیر قرار گرفت.
  گفتنی است، از  طرح های "تثبیت نانو ذرات نقره بر روی سنگ پامیس- متین شکوری" و "ترمز هوشمند خودرو – محمد رضا صفری" به عنوان طرح های منتخب بخش دانش آموزی با اهدای لوح تقدیر و جوایز نقدی توسط پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی  و اداره آموزش و پرورش شهرستان میانه تقدیر به عمل آمد.