آخرین اخبار

اخبار مرتبط

  نسخه جدید پورتال پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با قابلیت واکنش‌گرا بودن و امکان دسترسی به خدمات الکترونیک بر پایه فناوری رایانش ابری رونمایی شد.
  تاریخ ایجاد خبر : 1398/9/13
  ساعت ایجاد خبر : 14:27
  شماره خبر : 1853
  در پنجمین گپ تایم فناوری با حضور مدیر کل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان آذربایجان شرقی صورت پذیرفت.

  پنجمین گپ تایم فناوری (عصرانه فناوری)  روز سه شنبه 12 آذر ماه 1398 با حضور رئیس پارک علم و فناوری، مدیر کل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان آذربایجان شرق و مدیر عامل شرکت بنیاد بتن و مدیر عاملین و پرسنل شرکت های مستقر در پارک و مرکز رشد در مجتمع عصر اتقلاب پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در فضایی صمیمی برگزار شد. 
  در این مراسم نسخه جدید پرتال پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی رونمایی و شروع به کار کرد. دکتر واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در این برنامه ضمن معرفی امکانات و خدمات جدید قابل ارائه در این پورتال، تسهیل روند خدمت‌رسانی به فناوران و نوآوران در حوزه خدمات الکترونیک و ارائه خدمات یکپارچه را اهداف اصلی طراحی و راه اندازی این پورتال عنوان کرد. رئیس پارک افزود،  در نسخه جدید پورتال پارک، ضمن رفع اشکالات نسخه قبلی، دسترسی آسان مخاطبان به اطلاعات مورد نیاز نیز مورد توجه قرار گرفته است . فناوران و صاحبان ایده های نو میتوانند  از بخش خدمات الکترونیک پارک به خدمات مورد نظر خود دسترسی داشته و بدون نیاز به مراجعه حضوری نسبت به دریافت خدمات مد نظر اقدام نمایند.
  دکتر واعظی افزود در این پورتال خدمات جدیدی نظیر چالش هفته ، سامانه جامع پیشنهادات ، بخش رویدادها، شبکه بین المللی انتقال تکنولوژی، صندوق های پژوهش و فناوری، سامانه محصولات فناورانه (B2B) ، مالکیت فکری و ثبت اختراعات و بخش نیاز های فناورانه صنایع و سازمانها پیش بینی شده است. 
  رئیس پارک علم و فناوری عنوان کرد: در بخش چالش هفته نیازها و چالش های صنایع و سازمانها به صورت هفتگی درج خواهد شد و کلیه فناوران میتوانند ضمن مطالعه و بررسی چالش طرح شده نسبت به اعلام آمادگی برای همکاری در رفع نیاز مذکور اقدام نمایند.
  رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی یکی دیگر از برنامه های جدید پارک در طراحی این پورتال را فراهم سازی امکان ارتباط مستقیم و دوطرفه صنایع و سازمانها با پارک عنوان کرد و افزود ، بدین منظور بخش نیاز های فناورانه صنایع و سازمانها در پورتال جدید پارک در حال طراحی میباشد و به زودی راه اندازی خواهد شد. در این بخش کلیه صنایع و سازمانهای استان با دریافت اکانت اختصاصی امکان درج چالش و نیاز های فناورانه و قطعات و تجهیزات مورد نیاز خود را خواهند داشت و چالش های ثبت شده با هماهنگی پارک در اختیار فناوران و محققین قرار خواهد گرفت و بدین ترتیب ارتباط فیمابین صنایع و فناوران برای حل مشکلات و چالش ها فراهم خواهد شد. 
  نسخه جدید پورتال پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی برپایه فناوری رایانش ابری و جدیدترین متد های تولید نرم افزار طراحی و تولید شده است و بهره وری و سرعت وب پورتال به شکل چشمگیری ارتقاء داده شده است. فناوری بکار گرفته شده در این سامانه برپایه پلتفرم .NET  میباشد  و رابط گرافیکی آن برپایه Angular توسعه یافته است. سازگاری با مرورگرهای مختلف و همچنین قابلیت واکنش‌گرا بودن به منظور استفاده در دستگاه‌های تلفن همراه در طراحی این پورتال لحاظ شده است. 
  گفتنی است پرتال پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی  با میانگین  5 هزار بازدید در روز یکی از درگاه‌های پربازدید در حوزه فناوری استان است . و نسخه جدید آن توسط شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاک از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی طراحی شده است.
  در ادامه برنامه مهندس خرامش مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان اذربایجان شرقی ضنا ارائه امار و اطلاعاتی در زمینه زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات استان ، تسهیلات و خدمات قابل ارائه ایت اداره کل به قناوران و نوآوران استان را تشریح نمود و مهندس فولادی مدیرعامل شرکت بنیاد بتن آذرابادگان توضیحاتی در زمینه فعالیت ها و اقدامات این شرکت ارائه کرد. مهندس فولادی از آمادگی شرکت بنیاد بتن در زمینه همکاری با فناوران مستقر در پارک خبر داد و هدف از استقرار این شرکت در پارک را استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های شرکت های مستقر در پارک در خصوص تولید مصالح ساختمانی نوین و تولید سازه های جدید برای اسکان موقت در زمان بروز حوادث طبیعی عنوان کرد. 
  در انتهاي پنجمین گپ تایم فناوری پارک علم و فناوری آذربایجان شرقي رياست پارك از نزديك با شركتهاي فناور به گپ و گفت پرداخته و در جريان مشكلات شركتها قرار گرفتند.