آخرین اخبار

اخبار مرتبط

  برگزاری سلسله نشست های نحوه ایجاد شرکت های فناور برای تحقق اشتغال پایدار
  تاریخ ایجاد خبر : 1398/9/13
  ساعت ایجاد خبر : 10:43
  شماره خبر : 1852
  در ادامه اجرای فاز دوم طرح مهر فناوری با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی تبریز صورت پذیرفت.

  نشست "نحوه ایجاد شرکت های فناور و دانش بنیان برای تحقق اشتغال پایدار" روز سه شنبه 12 آذر ماه 1398 در سالن شهریار دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با حضور رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تبریز و جمعی از اساتید و دانشجویان  برگزار شد. 
  مجموعه نشست های تخصصی، "نحوه ایجاد شرکت های فناور و دانش بنیان برای تحقق اشتغال پایدار" در ادامه اجرای فاز دوم طرح مهر فناوری و با هدف معرفی حمایت ها و خدمات پارک به اساتید و دانشجویان و شناسایی  ایده ها و طرح های فناورانه با قابلیت تجاری سازی برای استقرار در پارک و مراکز رشد برگزار میشود . 
    دکتر واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، در این نشست ضمن ارائه مطالبی در زمینه تاریخچه تشکیل پارک های علم و فناوری در دنیا و ایران به تغییر ماهیت دارایی در عصر حاضر اشاره نمود و عنوان کرد، در دنیای امروز دارایی های فکری  و دانش، ارزشمند ترین شکل دارایی میباشند و توسعه اقتصادی کشور ها در گرو توسعه اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی است. دکتر واعظی اقدامات و برنامه های پارک علم و فناوری در راستای  توسعه اکوسیستم نوآوری در استان را تشریح و حمایت ها و خدمات قابل ارائه به صاحبان ایده های فناور در پارک را تبیین نمود. 

  در این نشست دکتر رسولی معاون پژوهش و فناوری ضمن اشاره به فرآیند تبدیل دانشگاه های نسل اول و دوم به دانشگاه های کارآفرینی ، بر لزوم تغییر گفتمان دانشگاه‌ها به سمت کارآفرینی و اکوسیستم نوآوری و ترویج گفتمان کارآفرینی در دانشگاه های استان تاکید کرد. دکتر رسولی از اقدامات انجام شده در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز و زیرساخت های آماده شده برای این منظور سخن گفت و خواستار همراهی و کمک دانشجویان برای هدایت دانشگاه به سمت نوآوری و کار آفرینی شد.
  این نشست با اجرای برنامه پرسش و پاسخ خاتمه یافت.