انتخاب سه ایده برتر در جشنواره رویش شهرستان مراغه
تاریخ ایجاد خبر : 1398/9/12
ساعت ایجاد خبر : 15:53
شماره خبر : 1851
اولین جشنواره رویش در شهرستان مراغه با عنوان "از ایده تا ثروت" به همت مرکز رشد واحدهای فناور مراغه، دانشگاه مراغه و فرمانداری شهرستان مراغه، روز چهارشنبه 29 آبان 1398 با انتخاب تیم های برتر در محل فرمانداری مراغه به کار خود پایان داد.

دکتر معروفی آذر مدیر مرکز رشد واحد های فناور مراغه در مراسم اختتاميه این جشنواره گزارشی از فرایند برگزاری جشنواره ارائه نمود. معروفی آذر تعداد طرح های ثبت نام شده در این جشنواره را 200 طرح عنوان کرد و افزود، در این جشنواره طرح های ثبت شده به ۷ حوزه تخصصی تقسیم‌بندی و ایده‌های هر حوزه با حضور داوران متخصص مورد بررسی قرار گرفت.  در ابتدا ۴۰ ایده برتر جهت حضور در مرحله نیمه نهایی انتخاب شدند و در مرحله دوم 10 طرح برتر برای ارائه در مراسم اختتامیه جشنواره برگزیده شدند.
در مرحله نهایی که روز چهارشنبه ۲۹ آبان در آمفی تئاتر فرمانداری مراغه برگزار شد،  10 طرح‌ منتخب جشنواره در حضور رئیس پارک علم و فناوری، رئیس دانشگاه مراغه، فرماندار مراغه و جمعی از سرمایه گذاران ،صاحبان صنایع و اساتید دانشگاه مراغه  طرح های خود را ارائه نمودند و نهایتا 3 طرح منتخب معرفی گردید.
طرح منتخب اول  :   تولید برق با استفاده از نیروی گرانش- امین حاضر وظیفه و لیلا حسین پور
طرح منتخب دوم: کیت استخراج ژنوم میتوکندری- فراز نقوی
طرح منتخب سوم: تولید اسید فسفریک گرید خوراکی از اسید تولید شده به روش تر- محمد دریانی
گفتنی است از سه طرح برگزیده و 10 طرح منتخب مرحله نهایی با اهدای جوایز نقدی و لوح های تقدیر تجلیل به عمل آمد و 20 طرح منتخب جشنواره برای استقرار در مرکز رشد مراغه  معرفی شدند.