اخبار مرتبط

  فاز دوم طرح مهر فناوری با برگزاری نشست در دانشگاه فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی کلید خورد
  تاریخ ایجاد خبر : 1398/9/12
  ساعت ایجاد خبر : 15:48
  شماره خبر : 1849
  نشست مشترک پارک با دانشجویان دانشگاههای فنی و حرفه ای استان روز دوشنبه 20 آبان 1398 با عنوان "نحوه ایجاد شرکت های فناور و دانش بنیان برای تحقق اشتغال پایدار" با حضور ریاست ، معاونین و دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.

  این برنامه  در ادامه اجرای طرح مهر فناوری با هدف معرفی حمایت ها و خدمات پارک علم و فناوری به صاحبان ایده و طرح های فناورانه، اجرا شد. در فاز دوم طرح مهر فناوری مجموعه نشست های تخصصی با محوریت معرفی خدمات پارک به اساتید و دانشجویان در دانشگاههای استان برگزار میشود و ایده ها و طرح های فناورانه با قابلیت تجاری سازی برای استقرار در پارک و مراکز رشد شناسایی میگردد.

  دکتر بهشتی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی در این نشست در زمینه توسعه اقتصاد دانش بنیان در کشور با تکیه بر ایجاد شرکت های استارت آپی و فناور سخنرانی نمود و راه نجات اقتصاد و اشتغال کشور را حمایت از فناوری تولید داخل عنوان کرد.

  دکتر واعظی رئیس پارک در این نشست ضمن ارائه مطالبی در زمینه تاریخچه تشکیل پارک های علم و فناوری در دنیا و ایران ،  حمایت ها و خدمات قابل ارائه در پارک و مراکز رشد به صاحبان ایده های فناور را تشریح نمود. دکتر واعظی در سخنان خود به تغییر منشا قدرت در دنیا از منابع فیزیکی به دارایی های فکری اشاره کرد و افزود، دارایی اصلی هم اکنون در دنیا فکر و انسان است و دارایی های نا ملموس نظیر دارایی های فکری و برند، یکی از مهمترین شاخص های رتبه بندی شرکت های موفق دنیا می باشد. دکتر واعظی در ادامه بر لزوم گذر از دانشگاههای آموزش محور به دانشگاه های نسل سوم یعنی دانشگاههای کار آفرین  تاکید کرد و نقش پارک های علم و فناوری را در این خصوص تشریح نمود.

  نشست تخصصی نحوه ایجاد شرکت های فناور و دانش بنیان برای تحقق اشتغال پایدار، با اجرای برنامه پرسش و پاسخ دانشجویان و اساتید حاضر در سالن و همچنین تشریح فرایند جذب و پذیرش طرح ها و ایده های فناورانه در پارک و مراکز رشد، توسط مهندس محمد یاری مدیر مرکز رشد پارک و همچنین بازدید از حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای خاتمه یافت.