کد خبر: Culture 'en' is a neutral culture. It cannot be used in formatting and parsing and therefore cannot be set as the thread's current culture.  |   تاریخ درج: Friday, April 12, 2019   |   منبع / نویسنده مطلب: روابط عمومی

 

در راستای سیاست توسعه مراکز رشد به شهرستان های استان ، مقدمات تاسیس مرکز رشد در بنیس- شبستر فراهم شد

جلسه برنامه ریزی تاسیس مرکز رشد در منطقه بنیس شبستر با حضور هیات رئیسه پارک، فرماندار شبستر، رئیس دانشگاه پیام نور استان ، رئیس دانشگاه پیام نور شبستر و نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه 22 فروردین ماه 1398 در محل پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی برگزار شد. این جلسه در اجرای سیاست توسعه مراکز رشد به شهرستان های استان و با هدف بهرمندی از پتانسیل های علمی و صنعتی موجود در منطقه شبستر و به منظور برنامه ریزی و تبادل نظر در زمینه فرایند ها و انجام هماهنگی های لازم برای تاسیس مرکز رشد بنیس شبستر برگزار شد.


دکتر واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در این جلسه ضمن معرفی روند حمایت های پارک از ایده ها و طرح های نوآور، برنامه های پیشنهادی پارک برای منطقه شبستر – بنیس را تشریح نمود . دکتر واعظی افزود بررسی های صورت پذیرفته نشان میدهد منطقه شبستر واجد پتانسیل مناسب برای ایجاد مرکز رشد فعال و حتي تبدیل آن به شهرک فناوری میباشد . فعالیت صنایع مختلف، جامعه خيرين فعال و زیرساخت های مناسب دانشگاهی در منطقه، پتانسیل لازم برای حرکت در مسیر توسعه فناوري و کارآفرینی را فراهم کرده و حمایت های فرمانداری شبستر و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین استان فضای مناسبی برای صاحبان ایده و اساتید و دانشجویان منطقه را ایجاد خواهد کرد.
در این جلسه آقاي مستفید فرماندار شبستر و خانم آقاپور نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی به ظرفیت های فرهنگی و صنعتی منطقه و لزوم ایجاد حلقه اتصال علم به صنعت در منطقه تاکید نمودند و ضمن استقبال از پیشنهاد پارک و دانشگاه پیام نور در زمینه تاسیس مرکز رشد و شهرک فناوری در منطقه شبستر آمادگی خود برای مساعدت و همکاری در این زمینه را اعلام نمودند. مطابق آمار ارائه شده در این جلسه توسط فرماندار شبستر، هم اکنون در شهرستان شبستر و حومه آن حدود 650 واحد صنعتی فعالیت مینمایند و خیرین منطقه آماده سرمایه گذاری در زمینه توسعه دانش و کارآفرینی در منطقه میباشند.
خانم آقاپور نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه به رتبه اول واحد های صنعتی استان در منطقه شبستر اشاره کرد و عنوان نمود کمترین نرخ بیکاری در سطح استان هم اکنون متعلق به منطقه شبستر میباشد و روزانه 850 نفر از سایر مناطق برای کار به این منطقه می آیند و این پتانسیل بالای صنعتی و علمي شرایط تبدیل ایده های نو به محصولات فناورانه را فراهم می نماید.
دکتر معصومی رئیس دانشگاه پیام نور استان نیز در این جلسه به همکاری دانشگاه پیام نور با پارک علم و فناوری در تاسیس مراکز نوآوری در شهرستان های استان اشاره نمود و آمادگی دانشگاه پیام نور را برای اختصاص فضای فیزیکی تاسیس مرکز رشد و شهرک فناوری در بنیس، اعلام کرد. دکتر معصومی ابراز امیدواری کرد پارک و دانشگاه پیام نور با حمایت های مسئولین منطقه هر چه سریعتر شاهد راه اندازی مرکز رشد در منطقه باشیم.

Share نسخه مخصوص چاپ