کد خبر: Culture 'en' is a neutral culture. It cannot be used in formatting and parsing and therefore cannot be set as the thread's current culture.  |   تاریخ درج: Thursday, January 31, 2019   |   منبع / نویسنده مطلب: روابط عمومی

 

بررسی راهکارهای حمایت از فناوران شهرستان های اهر و هریس

نشست مشترک هیات رئیسه پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با فرمانداران شهرستان های اهر و هریس و روسای دانشگاه های این شهرستان ها، با حضور مهندس عبد الهی نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، روز چهارشنبه دهم دی ماه 1397 با هدف بررسی راهکارهای حمایت پارک از فناوران و صاحبان ایده شهرستان های اهر و هریس برگزار شد


در این نشست ها که به صورت جداگانه در فرمانداری های شهرستانهای اهر و هریس برگزار شد، دکتر واعظی رئیس پارک، مدل توسعه فناوری مد نظر پارک در استان و سیاست تمرکز زدایی از مرکز استان تشریح نمود و افزود، حمایت های پارک مختص مرکز استان نیست و ما وظیفه داریم فرهنگ کار آفرینی را در تمام شهرستان های استان و حتی روستا ها گسترش دهیم. این موضوع نشان خواهد داد، چه پتانسیل بزرگی در شهرستانهای استان داریم . فناوری حوزه متفاوتی است و در این حوزه فرقی بین تبریز و شهرستانها وجود ندارد. توسعه وسایل ارتباطی و زیرساخت های اینترنتی شهرستانها و روستاها و پتانسیل های ایجاد شده در منابع انسانی شهرستانها، زمینه رشد و توسعه فناوری و کار آفرینی در کل استان را فراهم کرده است . دکتر واعظی در ادامه بر لزوم تبدیل فضای آموزشی مازاد در دانشگاه های استان به فضای فناوری اشاره نمود و افزود، در شرایط کنونی کشور به کار آفرینی متکی بر دانش نیازمند است و دانشگاه ها بایستی فضای کار آفرینی را در محیط آموزشی خود ایجاد نمایند. در این راه پارک علم و فناوری آماده ارائه حمایت های مالی به شهرستانها میباشد. در این جلسات فرمانداران شهرستان های اهر و هریس، روسای دانشگاه های آزاد، پیام نور، فنی و حرفه ای ، دانشکده کشاورزی و آموزش و پرورش در زمینه توانمندی ها و پتانسیل ها و فضاهای فیزیکی آماده برای تاسیس مراکز رشد و نوآوری با همکاری پارک مطالبی ارائه نمودند.
مهندس عبد الهی نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست ها ضمن تاکید بر نیاز کشور به توسعه فناوری و کار آفرینی در شرایط کنونی، از کلیه مسئولین شهرستانهای اهر و هریس درخواست نمود با همکاری با پارک علم و فناوری، فضای لازم برای ایجاد مراکز رشد و نوآوری را فراهم سازند. مهندس عبد الهی خواستار ایفای نقش جدی پارک و همکاری با دانشگاه های منطقه شد و اظهار امیدواری کرد با تکیه بر پتانسیل جوانان منطقه و حمایت های پارک و مسئولین شهرستان ها شاهد رشد و توسعه منطقه در تمام زمینه ها و خصوصا در زمینه کار آفرینی و اشتغال متکی بر دانش در منطقه باشیم.

در این نشست مقرر شد با توجه به فضای آماده مرکز رشد دانشگاه آزاد اهر و شرکت های فعال در این واحد، پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با همکاری دانشگاه آزاد اهر، زمینه لازم برای حمایت مالی پارک از شرکت های مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اهر را  فراهم نمایند .

Share نسخه مخصوص چاپ