کد خبر: Culture 'en' is a neutral culture. It cannot be used in formatting and parsing and therefore cannot be set as the thread's current culture.  |   تاریخ درج: Sunday, December 30, 2018   |   منبع / نویسنده مطلب: روابط عمومی

 

حضور فعال پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور همزمان با هفته پژوهش و فناوری از سوم تا ششم دی ماه در محل نمایشگاه های بین المللی تهران با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ، امیر سرتیپ  امیرحاتمی، وزیر دفاع کشور، برپا شد و طي چهار روز آخرين دستاوردهاي پژوهشي، فناوري‌ پارک های علم و فناوری کشور، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی به نمایش در آمد.  ۴۰ پارک علم و فناوری، ۵۱  دانشگاه، ۱۵ پژوهشگاه، ، ۷۹ مرکز رشد و ۱۴ مؤسسه تحقیقاتی،  فناوری‌های خود را در این نمایشگاه عرضه کردند . این نمایشگاه با عنوان  نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن ‌بازار ایران با شعار"پژوهش هدفمند، فناوری ارزش‌آفرین در خدمت تولید ملی"  برگزار گردید


دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم با بیان اینکه در حال حاضر تولید فناوری و دانش و استفاده از آن در جامعه و ثروت‌آفرینی رویکرد اصلی وزارت عتف است، گفت: به منظور حمایت از فعالیت‌های علمی، ۴۳ پارک علم و فناوری و مراکز رشد در دانشگاه‌های کشور شکل گرفته است.
وی در خصوص لزوم توجه به این نمایشگاه، گفت: نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار رویداد مهمی است که سال‌ها با جدیت دنبال شده و امسال نیز در نوزدهمین سال خود با کیفیت بهتری در حال برگزاری است.
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه وزارت عتف در راستای تبدیل دانش به فناوری و کاربردی کردن دستاوردهای علمی، حمایت مالی خود را از حوزه پژوهش به سمت نیروهای جوان علمی هدایت کرده است، افزود: لازم است تا همه دستگاه‌هایی که منابع پژوهشی را در اختیار دارند، بیش از پیش از حرکت ملی تولید علم در کشور حمایت کنند. دکتر غلامی ابراز امیدواری کرد: حرکت‌های علمی کشور روز به روز در راستای هم‌افزایی بین مراکز علمی و بخش‌های مختلف جامعه افزایش یابد.

 در این دوره از نمایشگاه 3199 طرح توسط دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد و مؤسسات تحقیقاتی ارائه گردید و همچنین از ۸۰۰ سرمایه‌گذار داخلی و خارجی برای بازدید از نمایشگاه دعوت به عمل آمده بود.

پازک علم و فناوری آذربایجان شرقی  در این نمایشگاه آخرین دستاورد های شرکت های مستقر در پارک و مراکز رشد را در قالب  ٣۴ محصول فناورانه تولید شده توسط  ٢١ شرکت  به نمایش گذاشته بود که  محصولات و خدمات ارائه شده مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.

در این نمایشگاه غرفه پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی میزبان دکتر برومند معاون معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دکتر صالحی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران، دکتر حسین زاده سرپرست شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران، دکتر اشوری رئیس سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی،مهندس شاسفند مشاور اجرایی و قائم مقام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی ارس، مسئولین و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور  و جمعی از مدیران و مسئولین کشوری بود . در مدت برگزاری این نمایشگاه دکتر واعظی رئیس پارک علم و فناوری اذربایجان شرقی به همراه هیات رئیسه پارک دیدارهایی با دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، دکتر زند حسامی مدیر کل تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  درزمینه تبدیل منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس به هاب تولید و صادرات محصولات  شرکت های دانش بنیان و گسترش همکاریهای فی‌مابین برای تجاری سازی و فروش محصولات شرکت های مستقر در پارک  داشتند.در این مدت هیات رئیسه پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی همچنین دیدارهایی با دکتر منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار و تامین اجتماعی و ریاست اداره ثبت اختراعات برای گسترش همکاری های فیمابین داشتند.

Share نسخه مخصوص چاپ