کد خبر: Culture 'en' is a neutral culture. It cannot be used in formatting and parsing and therefore cannot be set as the thread's current culture.  |   تاریخ درج: Wednesday, December 19, 2018   |   منبع / نویسنده مطلب: روابط عمومی

 

همکاری پلیس فتا و پارک علم و فن آوری آذربایجان شرقی

تفاهم نامه همکاری های علمی ، پژوهشی و فناوری فیمابین پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و  پلیس فتا امضا و مبادله شد.
هم زمان با هفته پژوهش و فناوری و درراستای توسعه همکاری های پارک با دستگاه های اجرایی استان روز سه شنبه 27 آذر ماه 97 تفاهم نامه همکاری فیمابین پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و پلیس  فضای تولید و تبادل اطلاعات(فتا) امضا و مبادله شد.

دکتر واعظی در این مراسم ضمن اشاره به سیاست های کلان نظام جمهوری اسلامی در زمینه هدایت و کنترل بخش IT با استفاده از نیروها و شرکت های داخل کشور،  به توانمندی ها و فعالیت های  شرکت های مستقر در پارک در زمینه تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات، امنیت شبکه و فضای مجازی تاکید نمود و از آمادگی پارک برای  ارائه محصولات وخدمات شرکت های مذکور به پلیس فتا خبر داد. رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی ازبرنامه پارک برای تشکیل شورای راهبردی نوآوری و فناوری خبر داد و عنوان نمود در این شورا زمینه و ساختار لازم برای اعطای تسهیلات حمایت از پایان نامه های کاربردی و فناورانه فراهم خواهد شد و تلاش خواهیم نمود بخشی از این پایان نامه ها به سمت فضای مجازی، امنیت شبکه و تولید محصولات و خدمات مرتبط هدایت شود.
سرهنگ محمودی رئیس پلیس فضای فضای تولید و تبادل اطلاعات(فتا) در این نشست به تدابیر فرمانده انتظامی استان در زمینه نظارت و کنترل در کسب و کارهای جدید و تولیدات و ابداعات و اختراعات اشاره نمود و عنوان کرد پلیس فتا وظیفه نظارت و کنترل به شکل علمی، تخصصی و چابک را دارد و حرکت ها و جهش های خوبی در این زمینه در مجموعه پلیس فتا انجام شده است. سرهنگ محمودی افزود چندین تفاهم نامه همکاری در این خصوص با مراکز علمی منعقد شده  و شناسایی  شرکت های جدید در حوزه فناوری و مراقبت و صیانت از هویت و  مالكيت کارهای علمی این شرکت ها از اهداف پلیس فتا است.سرهنگ محمودی ارتقاء سواد سایبری و هدایت تحقیقات فناورانه به سمت نیازمندی های جامعه را به عنوان چشم انداز پلیس فتا مطرح کرد.وی از آمادگی پلیس فتا برای همکاری با پارک در زمینه های هوش مصنوعی، IOT ، بلاک چین ،  داده کاوی و رونق کسب و کارهای اینترنتی در فضای امن خبر داد.
رئوس موضوعات تفاهم نامه فیمابین پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و پلیس فتا به شرح ذیل میباشد.
• انجام طرحهای پژوهشی، تحقیقاتی و توسعه فناوری مورد نیاز پلیس فتا توسط شرکت های مستقر در پارک
• ایجاد زمینه های مناسب جهت بهره گیری از توانمندی ها و خدمات پارک و واحدهای فناور مستقر در مجموعه آن
• برگزاری نشست ها، دوره ها،کارگاه های آموزشی عمومی وتخصصي و مهارتهاي كوتاه مدت مشترك حسب اعلام نیاز طرفین
• برگزاری نشست های علمی مشترک، انتقال تجربیات و نیازهای پلیس فتا به پارک و بالعکس و تبادل افکار و اطلاعات
• ارائه برنامه توسعه فناوری  و مشاوره علمی و پژوهشی جهت پروژه های مطالعاتی و پژوهشی پلیس فتا برحسب مورد
• همکاری در خصوص معرفی پژوهشگران و متخصصین مورد نیاز پلیس فتا
• همکاری در زمینه فناوری های اطلاعات و ارتباطات
• همکاری در زمینه برگزاری استارت آپ های تخصصی در زمینه امنیت شبکه، فضای مجازی و کسب و کارهای اینترنتی
Share نسخه مخصوص چاپ