کد خبر: Culture 'en' is a neutral culture. It cannot be used in formatting and parsing and therefore cannot be set as the thread's current culture.  |   تاریخ درج: Thursday, December 13, 2018   |   منبع / نویسنده مطلب: روابط عمومی

 

رونمایی از4 دستاورد فناورانه شرکت های مستقر در مرکز نوآوری دانشگاه پیام نور شهرستان هشترود

همزمان با فرارسیدن هفته پژوهش و فناوری و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی چهار دستاورد فناورانه مرکز نوآوری شهرستان هشترود (وابسته به پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی ) با حضور رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور کشور،نماینده مردم هشترود در مجلس شورای اسلامی، فرماندار هشترود، رئیس دانشگاه پیام نور استان و جمعی از مسئولین استانی و دانشجویان دانشگاه پیام نور هشترود رونمایی شدند. این مراسم همزمان با مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور هشترود برگزار شد


دکتر واعظی در این مراسم ضمن تاکید بر لزوم برون رفت کشور از اتکا به در آمد های نفتی، اظهار داشت حرکت به سمت اقتصاد مبتنی بر دانش انسانی، مشخصه اقتصاد دانش بنیان در عصر حاضر است و دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور بایستی با بررسی مشکلات و چالش های موجود در جامعه و صنعت، و ارائه طرح های نو زمینه لازم برای ایجاد و توسعه شرکت های مبتنی بر دانش را فراهم آورند . دکتر واعظی افزود در اقتصاد امروز هر جا مشکلی هست زمینه لازم برای تولید ثروت هم وجود دارد و ارائه راهکار مناسب برای رفع مشکل میتواند مسیر تولید ثروت را هموار سازد.
دکتر کریمی معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور در این مراسم از برنامه دانشگاه پیام نور برای راه اندازی مراکز استعدادیابی در داخل مراکز نوآوری دانشگاه های پیام نور کشور خبر داد و افزود با توسعه تعداد مراکز نوآوری در دانشگاه های کشور با همکاری پارک های علم و فناوری شبکه مراکز نوآوری شکل خواهد گرفت. دکتر کریمی افزود برنامه ریزی لازم برای برگزاری 2 استارت آپ بین المللی در دانشگاه پیام نور صورت گرفته و به زودی اجرا خواهد شد. در این مراسم دکتر معصومی رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی ضمن تاکید بر لزوم توسعه دانشگاه های نسل سوم در کشور، از آمادگی دانشگاه پیام نور استان برای تاسیس و گسترش مراکز رشد و نوآوری با همکاری پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در سایر شهرستان های استان خبر داد.در ادامه دكتر حيدری مدیر مرکز رشد نوآوری هشترود گزارشي از فعاليتهاي انجام شده در مركز نوآوري هشترود را ارائه نمود.

دستاوردهاي فناورانه رونمایی شده در این مراسم عبارت بودند از :
1-
سیستم کاهنده مصرف برق- (فناور: بهمن بی درنگ)
2- پمپ سوخت رسانی هوشمند- (فناور: جواد دادگر)
3- مدرسه مجازی برای دانش آموزان – (فناور: محمد جمشیدی)
4- دستگاه جلوگیری از یخ زدگی گازوئیل در خودروهای دیزلی - (فناور : بهمن وکیلی)

در انتهای مراسم از طرف پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی لوح تقدیر و جوایز نقدی به مجریان طرح های رونمایی شده اهدا و قرارداد های تسهیلات مالی در نظر گرفته شده توسط پارک به ایشان تحویل شد. از طرف دانشگاه پیام نور هشترود و فرمانداری شهرستان هشترود هم هدایایی به مجریان طرح ها اهدا گردد. در ادامه، شركت كنندگان در مراسم از مرکز نوآوری و شرکت های مستقر در مرکز بازدید نمودند.

Share نسخه مخصوص چاپ