کد خبر: Culture 'en' is a neutral culture. It cannot be used in formatting and parsing and therefore cannot be set as the thread's current culture.  |   تاریخ درج: Tuesday, November 13, 2018   |   منبع / نویسنده مطلب: روابط عمومی

 

مرکز رشد ارس میزبان 9 کسب و کار نوپا و برتر در حوزه گردشگری

اولین رویداد Demo day  استارت آپی گردشگری ارس آبان ماه  97 طی سه روز توسط مرکز رشد واحد های فناور ارس در منطقه آزاد ارس برگزار شد


 این رویداد، طی سه روز در دو شهر جلفا و تبریز با محورهای "توسعه ژئوتوریسم، استفاده از ظرفیت کشورهای همجوار برای توسعه گردشگری، صنایع دستی، بوم گردی، توسعه جوامع محلی، گردشگری روستایی، گردشگری مذهبی، اکوتوریسم، گردشگری تجاری و اقامت و رزرواسیون برگزار شد و پس ازسه ماه بررسی کسب‌وکارهای نوپا در حوزه‌ی گردشگری در منطقه شمالغرب کشور، 9 استارتاپ  به عنوان استارتاپ‌های برتر انتخاب شدند و طرح ها و محصولات خود را در روز پایانی (21 آبان) در منطقه آزاد ارس ارائه نمودند. و به واسطه این رویداد، فرصت ارائه محصولات در حضور  شرکت های سرمایه گذاری و سرمایه گذاران  استان  فراهم شد. در این رویداد کارگاه‌های آموزشی ویژه ای با حضور مربیان برتر کسب و کارهای نوپا با موضوعات «روش ارائه به سرمایه گذار»، «بررسی مدل‌های مالی ارائه به سرمایه گذار» و «چالش های حقوقی کسب و کارهای گردشگری برای استارت آپ‌ها» در محل پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی برگزار شد.
دکتر عبد الرضا واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در روز پایانی این رویداد، به زمینه های مناسب توسعه گردشگری در منطقه اشاره کرد و عنوان نمود تنوع اقلیمی ایران بهترین فرصت برای جذب گردشگر را فراهم ساخته و در کمتر کشوری در دنیا چنین پتانسیلی وجود دارد. وی به تنوع زمین شناسی فوق العاده ایران اشاره کرد و عنوان نمود فسیل های کشف شده  پستانداران در استان بی نظیر هستند و میتوان از این دارایی ها برای جذب گردشگر به کشور و منطقه بهره برد. دکتر واعظی مهمترین فرصت گردشگری استان را کیفیت و تنوع غذایی دانست و افزود برگزاری تور های مسافرتی در زمینه های تخصصی با موضوعات ژئوتوریسم و اکوتوریسم میتواند زمینه بسیار مناسبی برای توسعه گردشگری در استان و کشور را فراهم نماید. رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در این سخنرانی به برخی استعداد های گردشگری  کشور و استان که مورد علاقه کارشناسان در دنیا میباشد نظیر، فسیل های دو کفه ای ها در جلفا، باغهای ایران، چگونگی مدیریت سنتی آب در ایران (قنات ها) ، کشت دیم ، پدیده گِل فشان ها  اشاره نمود.
دکتر واعظی در پایان از استقرارو حمایت  دو ایده برتر این رویداد در مرکز رشد ارس و تبریز به عنوان هدیه پارک به شرکت کنندگان خبر داد.
مهندس نریمان مدیر کل منطقه آزاد ارس در پایان این رویداد ضمن تشکر از کلیه دست اندر کاران برگزاری این برنامه و صاحبان طرح ها و ایده ها به نیاز کشور و منطقه در شرایط کنونی به کارآفرینان و مبتکرین اشاره نمود و اظهار امیدواری کرد با همکاری منطقه آزاد ارس و پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی امکان ارائه تسهیلات وحمایت های همه جانبه از صاحبان ایده های فناورانه فراهم شود.
Share نسخه مخصوص چاپ