کد خبر: Culture 'en' is a neutral culture. It cannot be used in formatting and parsing and therefore cannot be set as the thread's current culture.  |   تاریخ درج: Tuesday, November 6, 2018   |   منبع / نویسنده مطلب: روابط عمومی

 

جذب شرکت‌های فناور و سرمایه گذاران متناظر، راهکار توسعه اقتصاد دانش محور منطقه آزاد ارس می باشد

دکتر برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در جلسه مشترک با مهندس نریمان مدیرعامل منطقه آزاد ارس عنوان کرد

  • نقش و جایگاه منطقه آزاد ارس ویژه و استثنائی است و با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی و سیاسی این منطقه به لحاظ هم‌جواری با کشورهای ترکیه، ارمنستان و آذربایجان لازم است از مزایای این منطقه بهره کافی برده شود.
  • ضروری است مطالعه و بررسی جامع با هدف شناسایی محصولات فناورانه برای صادرات به کشورهای هم‌جوار با منطقه آزاد انجام شود.
  • جذب شرکت‌های فناور تامین کننده نیازهای منطقه و سرمایه گذاران متناظر راهکار رشد و توسعه اقتصاد دانش بنیان در منطقه آزاد ارس می‌باشد.
  • پشتیبانی لازم برای توسعه مرکز رشد ارس توسط وزارت علوم از طریق پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی انجام خواهد شد.

همزمان با برگزاری ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، روز دوشنبه 14 آبان 97 دکتر برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم به همراه دکتر کشمیری مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری و هیاتی متشکل از هیأت رئیسه پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و مدیران و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه کشور از منطقه آزاد ارس و مرکز رشد واحدهای فناور منطقه آزاد ارس بازدید نمودند.

منطقه آزاد ارس با وسعت 51 هزار هکتار در شمال غرب کشور واقع شده است و مرکز رشد واحدهای فناور منطقه آزاد ارس وابسته به پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی پس از اخذ مجوز در اردیبهشت ماه سال جاری با جذب و استقرار 14 شرکت فناور شروع به فعالیت نمود.

Share نسخه مخصوص چاپ